logowanie » Wtorek, 27 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Uczyli dzieci jak segregować śmieci

"Odjazd śmieci" - pod takim hasłem odbyła się dziś w Szczecinie edukacyjna zabawa, którą zorganizowała spółka Remondis. Wzięło w niej udział 400 szczecińskich przedszkolaków. Fot. Materiały spółki Remondis.

"Odjazd śmieci" - pod takim hasłem odbyła się dziś w Szczecinie edukacyjna zabawa, którą zorganizowała spółka Remondis. Wzięło w niej udział 400 szczecińskich przedszkolaków. Fot. Materiały spółki Remondis.
"Odjazd śmieci" - pod takim hasłem odbyła się dziś w Szczecinie edukacyjna zabawa, którą zorganizowała spółka Remondis. Wzięło w niej udział 400 szczecińskich przedszkolaków.
Happening dla najmłodszych szczecinian spółka zorganizowała wspólnie ze szczecińskim Domem Kultury Słowianin. Podczas imprezy dzieci mogły się dowiedzieć m.in. jak należy segregować odpady oraz jakie znaczenie w życiu człowieka odgrywa środowisko. Najmłodsi mieszkańcy Szczecina obejrzeli także wystawę specjalistycznego sprzętu, który służy do utrzymywania czystości, sortownię odpadów, a także składowisko śmieci.

Przygotowano również program artystyczny, w ramach którego przedszkolaki mogły obejrzeć spektakl ekologiczny oraz wziąć udział w różnorodnych grach, zabawach i konkursach z nagrodami.

Happening, który odbył się w siedzibie spółki, miał na celu przede wszystkim uświadomienie najmłodszych szczecinian, jakie znaczenie ma segregacja odpadów dla poprawy procesu ich utylizacji i odzysku, a tym samym - dla ochrony środowiska naturalnego.

Wiadomości

Napad na taksówkarza przy ulicy Goleniowskiej w DąbiuW poniedziałek bandyta ukradł kierowcy portfel, grożąc mu prawdopodobnie pistoletem - ustaliło Radio Szczecin.» więcej Norbert Obrycki będzie zabiegał o rekomendację do SenatuSenator Platformy Obywatelskiej Norbert Obrycki w audycji "Rozmowy pod krawatem" powiedział, że będzie się ubiegał o rekomendację partii. Nie będzie startował jednak do Sejmu, a ponownie do Senatu.» więcej Pierwszy w Szczecinie Park&Ride powstanie na części lotniska w DąbiuMiasto szuka wykonawcy i ogłosiło właśnie przetarg w tej sprawie. To inwestycja uzupełniająca, powstającą linię szybkiego tramwaju.» więcej Gryficka fortyfikacja z XIV wieku przejdzie gruntowną renowacjęNa długości ok. 600 metrów będą wymienione wszystkie cegły, kamienie oraz odbudowane zostaną zniszczone części murów.» więcej Obrycki: "Nitras i Marcinkiewicz sprawdzają się na swoich stanowiskach"Norbert Obrycki w audycji "Rozmowy pod krawatem" powiedział, że Nitras i Marcinkiewicz sprawdzają się na swoich stanowiskach. Senator Platformy Obywatelskiej wcześniej domagał się usunięcia ich z partii.» więcej Trzy samochody zderzyły się w centrum Szczecina [ZDJĘCIA]U zbiegu ulic Niedziałkowskiego i Monte Casino w centrum Szczecina doszło do groźnie wyglądającego wypadku - zderzyły się trzy samochody.» więcej Radni i mieszkańcy chcą zamknięcia strzelnicy w KijewieMieszkańcy Kijewa znowu skarżą się na hałas z pobliskiej strzelnicy, a radni biorą ich stronę i piszą do prezydenta, aby natychmiast wypowiedział umowę dzierżawy Szczecińskiemu Towarzystwu Strzeleckiemu.» więcej Mieszkańcy podszczecińskich gmin nie czują się bezpieczneW podszczecińskich gminach Kołbaskowo i Dobra doszło do siedmiu włamań do domków jednorodzinnych w ciągu niespełna trzech miesięcy.» więcej Trwają negocjacje z lekarzami ze Stargardu SzczecińskiegoTrwają negocjacje lekarzy z dyrekcją ze szpitala w Stargardzie Szczecińskim w sprawie umów specjalistów. Ci domagają się min. podwyżek.» więcej Zachodniopomorski sejmik przyjmie budżet województwa na 2015 rokWe wtorek zachodniopomorski sejmik przyjmie budżet województwa na 2015 rok. Po stronie dochodów ponad 640 milionów, a po stronie wydatków ponad 715 milionów.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
NATO wyraźniej zaznaczy swoją obecność w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mieszkańcy o finale WOŚP: "Światełko do nieba to porażka" [ZDJĘCIA, WIDEO]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej