Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji » Czas reakcji 2018

22.06.2018

Niepełnosprawna poruszająca się na wózku elektrycznym znowu w akcji - tym razem na Prawobrzeżu..

Na Szafera 10 w Szczecinie straszy wrak. Sprawę zna Straż Miejska.

Mieszkańcy Warszowa w Świnoujściu skarżą się na pył węglowy z portu.

21.06.2018

W audycji powrócimy do sytuacji pani Małgorzaty ze Złocieńca. Otrzymaliśmy zdjęcia jej domu, nie wygląda to dobrze...

Nasz Słuchacz skarży się, że w szczecińskiej strefie kibica oglądający mecz nagminnie pala papierosy, ponadto telebim jest za nisko. Konstrukcja urządzenia nie pozwala na montaż ekranu wyżej, co do papierosów - będzie interwencja - mówiła rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora Strefy Celina Wołosz.

Przestrzegamy przed barszczem Sosnowskiego. Nasza Słuchaczka twierdzi, że bardzo dobrze z tą niebezpieczną rośliną radzi sobie gmina Osina. Stosujemy opryski, wycinanie niewiele daje mówił wójt Krzysztof Szwedo.

Mieszkańcy Rokity w gminie Przybiernów nie chcą by w pobliżu ich domów operator sieci komórkowej wybudował maszt. Z kolei na tym terenie sygnał jest bardzo słaby, lub nie ma go w ogóle, np. w pociągach przejeżdżających przez miejscowość. Gmina niewiele może zrobić, sprawą zajął się sąd. Naszym gościem była wójt Przybiernowa Lilia Ławicka.

20.06.2018

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na parkowanie przy CH Fala. Jak zapowiada Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie - będzie interwencja.

Nasz stały Słuchacz, pan Piotr kupił w sklepie sieci Biedronka karkówkę. Nowy rodzaj karkówka "wodna", polecamy zdjęcie.

Przy wjeździe na Trasę Zamkową jest nowa organizacja ruchu. Słuchacze narzekają na oznakowanie. Sprawdzamy to.

Nie udało się uratować turysty w Dziwnowie. Jak relacjonował w naszej audycji Wiesław Borowski z firmy Wibor, która odpowiada za bezpieczeństwo na kąpielisku, 78-latek wszedł do morza i zniknął pod wodą. Do zdarzenia doszło w środę około południa. - Na niestrzeżonej plaży, daleko od stanowisk naszej plaży strzeżonej, mężczyzna wszedł do morza i zniknął pod wodą. Tak twierdzą świadkowie - mówił Borowski. - Któryś z wczasowiczów wyciągnął go na brzeg. Nie wygląda to dobrze.
Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę. 78-latek pochodził ze Świdnicy.
Gmina Dobra apeluje do mieszkańców o zaprzestanie podlewania przydomowych ogródków. Ma to poprawić dostawy wody. Na problemy m.in. z niskim ciśnieniem wielokrotnie skarżyli się nasi Słuchacze. Stąd nasz apel o zaprzestanie podlewania ogrodów i terenów zielonych w godzinach popołudniowych i wieczornych - mówiła w audycji wójt gminy Teresa Dera. Wójt dodaje, że najlepiej podlewać ogrody po 22 giej albo wcześnie rano.

Kiedy miasto rozpocznie przebudowę węzła drogowego w Szczecinie-Podjuchach? - pytają się nasi Słuchacze. Przetarg powinniśmy rozstrzygnąć na początku lipca - mówił Piotr Zieliński z biura prasowego UM Szczecin.

W wakacje nie powinno być większych utrudnień na nadmorskiej "102" - zapowiada Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Od ponad roku trwają prace pomiędzy Międzywodziem a Dziwnowem i pomiędzy Łukęcinem a Lędzinem w gminie Gryfice. W ub. roku w wielu miejscach obowiązywał ruch wahadłowy, tworzyły się kilometrowe korki. - Wczoraj rozmawialiśmy z wykonawcami, do końca czerwca na obu odcinkach będą już warstwy asfaltu - zapewniał w naszej audycji dyr. Zarządu Dróg Michał Żuber.

W miejscowości Parnica w okolicach Bań rośnie barszcz Sosnowskiego - alarmuje nasz Słuchacz. Interwencję zapowiedział nasz gość, wójt gminy Banie Teresa Sadowska.

19.06.2018

Mamy mały sukcesik - żywopłot który zasłaniał jezdnie na ul. Sikorskiego jest już przycięty - o czym informuje pan Robert. Na zdjęciu - żywopłot przed przycinką.

Na zabytkowym budynku rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego jest zainstalowana antena. Nasz Słuchacz uważa, że nie jest to zbyt eleganckie i zastanawia się czy to legalne...

Dziecko naszego Słuchacza było kilkanaście minut zamknięte w tramwaju na pętli. Chłopiec zapomniał wysiąść na wcześniejszym przystanku, motorniczy z kolei po skończeniu kursu nie zauważył pasażera i tramwaj zamknął. To niedopuszczalne, sprawdzamy monitoring - mówiła rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Pies sąsiadów szczeka pół nocy - skarży się nasz Słuchacz. O sprawie mówiła rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Mieszkańcy Strzeżewa skarżą się na niskie ciśnienie wody, m.in. nasz Słuchacz. Pan Jacek, hoduje krowy, zbyt niskie ciśnienie utrudnia mu prowadzenie gospodarstwa. Naszymi gośćmi byli pan Jacek oraz burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło.

18.06.2018

Wandale w akcji - mamy zdjęcia. Czy jest na nich sposób? Zawiadomienie musi złożyć właściciel obiektu - mówiła Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Szkoła na szczecińskim Warszewie pęka w szwach, uczniowie mają lekcje na 2 zmiany, klasy są przepełnione. W przyszłym roku natomiast prawdopodobnie trzeba będzie podzielić klasy, a z tym nie zgadzają się rodzice. Naszym gościem była dyrektor SP7 Teresa Kalina.

Do północnych dzielnic Szczecina jeżdżą starsze i bardziej wyeksploatowane autobusy, niż np. w centrum - twierdzi nasza Słuchaczka. Naszym gościem była rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Podczas piaskowania Trasy Zamkowej na przejeżdżające dołem auta lecą pył i kamienie - narzekają nasi Słuchacze. Każdy poszkodowany może się do nas zwrócić o odszkodowanie - zapewniała Hanna Pieczyńska.

W audycji powróciliśmy do tematu niewyraźnie napisanej recepty. Na co zwrócić uwagę, co jest najważniejsze na recepcie? O tym mówiła Bożena Michałkiewicz z wydz. gospodarki lekami zachodniopomorskiego oddziału NFZ.

15.06.2018

Nasz Słuchacz otrzymał receptę od jednej ze szczecińskich lekarek. Niestety w aptece farmaceuta stwierdził, że jest ona nieczytelna i leku nie sprzeda. Jak się okazuje lekarka jest znana z wypisywania niewyraźnych recept. Naszym gościem była Hanna Borowiak, prezes Zachodniopomorskiej Rady Aptekarskiej.

Pan Daniel przesłał nam kilka zdjęć wykonanych w Parku Żeromskiego: "stan alejek w parku jest katastrofalny, szczególnie tych z masy bitumicznej, fatalnym pomysłem są alejki szutrowe. Ławki są porozstawiane bez ładu i składu, bardzo często brakuje przy nich koszy na śmieci, zresztą tak samo jak brak odpowiedniej ilości koszy wzdłuż alejek. W tej części parku nie ma ani jednego placu zabaw dla dzieci mimo, że jest wiele polan. Stan alejek zniechęca do spacerów zwłaszcza z małymi dziećmi. Czy tak musi być?"

Z kolei pan Robert wysłał nam zdjęcie z ulicy Sikorskiego: "Ten żywopłot ogranicza lub nawet zasłania widoczność".

Pani Jadwiga z Wyszomierza "odżyła", ma już m.in. podłączoną pralkę i telewizor - relacjonują nasi Słuchacze pani Maria i pan Sławek. Bardzo dziękujemy!
W SP 7 na szczecińskim Warszewie jest ciasno, trzeba rozdzielić klasy. Narzeka na to nasza Słuchaczka, pani Joanna. Kiedy w tej dzielnicy powstanie nowa szkoła? w 2020 roku - mówił Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu.

Wielu wypożyczających łódki, niewymagających pozwoleń i patentów zachowuje się nieodpowiedzialnie - informuje nasz Słuchacz. Czy tak jest rzeczywiście? O tym mówił prezes zarządu Szczecińskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego Jacek Kleczaj.

14.06.2018

Zarządca nieruchomości Amber - Nieruchomości ma problemy ze ściągnięciem należności od właścicieli mieszkań. Proponuje "przesunięcie" pieniędzy z funduszu remontowego. To niedozwolone - mówiła adwokat Monika Plisecka-Wajdziak.

Z "Muzeum Bunkier V3" pod Międzyzdrojami zginęły karabiny i pistolety.
- W czwartek rano złodzieje uszkodzili kłódki na drzwiach wejściowych i weszli do środka starego bunkra, w którym są eksponaty - mówiła w naszej audycji rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim Aleksandra Berenda. - Skradzione przedmioty to tylko repliki, co oznacza, że to są przedmioty wykonane współcześnie na wzór starych rzeczy. Miały one również wartość pamiątkową. Należy dodać, że żaden z tych przedmiotów nie posiadał cech bojowych.

To będzie rewolucja w pociągach Przewozów Regionalnych - od sierpnia będzie można kupić bilet u konduktora, płacąc.... kartą.
Od lat w ten sposób można zapłacić za przejazd np. pociągami spółki Intercity. Ale nie Przewozów Regionalnych - tym większy to jest problem w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma np. dworców i kas, a bilet trzeba kupić u konduktora.
O problemie od wielu lat mówili nasi Słuchacze.
Ponad pięć lat temu spółka kupiła dla konduktorów specjalne urządzenia, które nie tylko drukują bilety, ale i odczytują ich wersje elektroniczne. Niestety nie mają one opcji płatności kartą, dlatego je wymieniamy mówił w czwartek w "Czasie Reakcji" rzecznik Przewozów Regionalnych - Dominik Lebda.
- Będzie to 1780 sztuk, to jest bardzo dużo w skali całego kraju i to nie tylko będzie możliwość płatności kartą, będzie tam dynamiczna informacja pasażerska - na bieżąco, na żywo o różnych utrudnieniach, o możliwościach skomunikowania i przesiadki. Będzie również możliwość sczytywania dokumentów, np. w programach lojalnościowych - powiedział Dominik Lebda. Ile będzie kosztować wymiana wszystkich terminali? Na razie nie wiadomo. Na pewno będzie to kilka milionów złotych.

Od dłuższego czasu otrzymujemy mnóstwo uwag dot. stanu technicznego autobusów należących do szczecińskiego PKS. Jednocześnie spółka prowadzi stacje diagnostyczną. To dozwolone - mówiła zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Zofia Byra.

13.06.2018

W nocy 12 czerwca nieznany sprawca uszkodził kilka lusterek na ulicy Piłsudskiego, przy Placu Grunwaldzkim. Jest nagranie z monitoringu. Sprawą zajmuje się policja, naszym gościem była Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dopiero na jesień miasto planuje remont nawierzchni na skrzyżowaniu Szosy Stargardzkiej i ulicy Przyszłości przy wyjeździe ze Szczecina. Od wielu lat, przy upałach tworzą się tam 20 - 40 centymetrowe koleiny. Zmiana pasa może spowodować uszkodzenie podwozia - o czym wielokrotnie informowali nas Słuchacze. Przyczyną powstania kolein nie są zbyt ciężkie tiry czy busy, przed feralnym skrzyżowaniem mamy wagę, regularnie kontrolujemy pojazdy - zapewniała w audycji zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Zofia Byra.
- Statystyki z tego roku wyglądają następująco: 150 pojazdów było poddanych ważeniu, z czego tylko cztery samochody ciężarowe były przeważone i to mniej więcej o 10 procent w stosunku do normy - mówiła Zofia Byra.
Jak informuje biuro prasowe szczecińskiego magistratu wymiana nawierzchni w tym miejscu planowana jest na jesień, ponieważ teraz Szosa Stargardzka jest częścią objazdu remontowanej „chociwelki”. Ponadto wkrótce ma rozpocząć się przebudową węzła Kijewo, a to będzie się wiązać z dodatkowymi utrudnieniami w ruchu.

Na ulicy Nad Odrą 60 jest mnóstwo gruzu i śmieci - alarmuje nasz Słuchacz. Był tam pożar, wszystko będzie uprzątnięte - zapewniał rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Sterty gruzu zalegają na dzikich wysypiskach na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie - alarmują nasi Słuchacze. Jak się okazuje śmiecą nie firmy kamieniarskie, a głównie pogrzebowe, które wykonują tzw. "dochówki". Jak mówił nasz gość, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie Andrzej Kus, zdarza się też, że mieszkańcy na własną rękę instalują czy wymieniają stare nagrobki z lastriko na granitowe.
- Takie osoby zamiast wywieźć i zutylizować pozostałości, rzucają je w krzaki bądź zostawiają przy drodze z nadzieją, że ktoś za nich to posprząta. Dlatego, jeżeli ktoś widzi takie dzikie wysypiska lub kogoś, kto dopuszcza się takiego czynu, to prosimy, by nam to zgłosił. Będziemy natychmiast reagowali - apelował Kus.

Nasz Słuchacz Mieszko Czarnecki publikuje na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych zdjęcia nieprawidłowo zaparkowane auta, a jest ich naprawdę sporo. Dlaczego? O tym mówił w audycji sam autor profilu.
Pogromca lusterek
Pogromca lusterek

12.06.2018

Nasz stały Słuchacz, niezawodny Ryszard z Płoni wysłał nam zdjęcia inwestycji ZWiK na ulicy Pyrzyckiej - mówiliśmy o tym wczoraj. No rzeczywiście nie wygląda to za ciekawie.

Tuż przed programem wystąpiła awaria systemów informatycznych w całej Polsce. Naszym gościem był Piotr Gonerko, zastępca dyrektora BOI w UM Szczecin.

Sporo pytań mieliśmy też do Zbigniewa Wolnego z PKP PLK - o to czy 4-ty peron na dworcu Szczecin Główny będzie mieć zadaszenie i ruchome schody, jakie procedury obowiązują w przypadku pozbywania się szkodliwego tłucznia torowego i czy prawdą jest, że każdy przejazd pociągu "Błękitny" trzeba zgłaszać 40 dni przed odjazdem.

Szpitale zbyt restrykcyjnie stosują przepisy RODO - skarżą się nasi Słuchacze. Pan Grzegorz na przykład nie mógł opłacić żonie zabiegu. Naszym gościem był dr Maciej Kawecki, ekspert z Ministerstwa Cyfryzacji.

Na szkolnym boisku w Złocieńcu doszło do bójki, poszkodowanym jest 8 latek, który ma złamaną nogę. Chłopiec miał też mieć zdjęte spodnie i bieliznę. Co w tej sprawie zrobiła dyrekcja szkoły? Naszym gościem był dyrektor placówki Zbigniew Buczek.

11.06.2018

Słuchacze Czasu Reakcji Pomogli Pani Józefie z Wyszomierza !

Razem z naszymi Słuchaczami sprawiliśmy, że Pani Józefie z Wyszomierza będzie się żyło lepiej. O pomoc zaapelowaliśmy na antenie po prośbie Pani Marii, znajomej Pani Józefy.
Na odzew Słuchaczy "Czasu Reakcji" nie trzeba było długo czekać. Pan Adam kupił starszej kobiecie lodówkę, drugi Pan Adam pralkę, a Pan Paweł podarował telewizor. Te artykuły zawieźliśmy w piątek, 8 czerwca do Wyszomierza k. Nowagardu z innym Panem Pawłem, który zaoferował transport. Z kolei Pan Sławek zaoferował pomoc w zainstalowaniu telewizora (okazało się, że Pani Józefa ma niesprawną antenę) oraz sprawdzeniu instalacji elektrycznej w jej domu. Pani Józefa jest bardzo zadowolona i wdzięczna. Żyje bardzo skromnie. Dotąd nie miała pralki ani lodówki, a telewizor od dawna był zepsuty. Przez 28 lat w domu p.Józefy nie było prądu! Po spłaceniu zadłużenia, między innymi przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogardzie, prąd został ponownie włączony.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli. Także osobom, które gotowe były pomóc, między innymi - Panom Damianowi, Zdzisławowi i Andrzejowi. Na Słuchaczy "Czasu Reakcji" zawsze możemy liczyć!

Nasz Słuchacz narzeka na brak miejsc na marinie w centrum w Dziwnowie - tam stanowiska zajmują jednostki, które nie potrzebują np. dostępu do prądu i wody (np. popularne "banany"). Naszym gościem był dyr. Portu Morskiego w Dziwnowie Monika Bielecka - Suda.

Nasi Słuchacze narzekają na inwestycję ZWiK w Szczecinie na ulicy Pyrzyckiej. Są tam niebezpieczne wykopy, jest wąsko i przydałby się ruch wahadłowy. Naszym gościem był rzecznik ZWiK Piotr Dykiert.

Mamy odmienny głos dot. działalności przedszkola przy Monte Cassino w Szczecinie, autorstwa pani Katarzyny. Polecamy.
1234567

FOTOGALERIA

22.06.2018
22.06.2018
22.06.2018
22.06.2018
22.06.2018
21.06.2018
21.06.2018
21.06.2018
21.06.2018
21.06.2018
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".