Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. www.katedra.szczecin.pl
Fot. www.katedra.szczecin.pl
Fot. www.katedra.szczecin.pl
Fot. www.katedra.szczecin.pl
Ks. prałat Jan Kazieczko w 2007 roku otrzymał m.in. tytuł Szczupaka za modernizację Bazyliki Archikatedralnej i odbudowę wieży katedry pw. św. Jakuba. Fot. [Radio Szczecin/Archiwum]
Ks. prałat Jan Kazieczko w 2007 roku otrzymał m.in. tytuł Szczupaka za modernizację Bazyliki Archikatedralnej i odbudowę wieży katedry pw. św. Jakuba. Fot. [Radio Szczecin/Archiwum]
Ks. prałat Jan Kazieczko obchodzi 50-lecie święceń kapłańskich. Wieloletni proboszcz szczecińskiej katedry już od pięciu lat jest na emeryturze i mieszka na terenie parafii.
W sobotę przewodniczył uroczystej mszy św. w okrągły jubileusz swoich święceń.

Na początku liturgii jubilat dziękował za swoje kapłaństwo. - Przyznam się, że się nie spodziewałem, że Pan Bóg da mi łaskę dożycia tego jubileuszu. Kocham Kościół szczecińsko-kamieński - mówił ks. prałat Jan Kazieczko.

Homilię wygłosił bp senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Paweł Socha. Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wręczył ks. Kazieczce złoty krzyż przyznawany świętującym złoty jubileusz kapłaństwa. Dodał, że ks. prałat Jan Kazieczko ma dar jednoczenia serc.

- Ksiądz jest wierny ludzkim sercom, wierny w przyjaźni i przyjaciele są wierni księdzu. Dzisiejsza obecność też to tylko potwierdza - mówił bp senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Paweł Socha.

Ks. Jan Kazieczko ma 75 lat. Urodził się w Rodatyczach koło Lwowa. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie, dokładnie 50 lat temu.

Proboszczem w katedrze był 15 lat od 1999 roku. Teraz jest emerytowanym proboszczem, ale także honorowym kustoszem katedry Św. Jakuba Apostoła. Jest budowniczym wielu kościołów na Pomorzu Zachodnim. Posługiwał m.in. w Kaliszu Pomorskim, Reczu, Siekierkach i Policach.

W 2007 roku otrzymał m.in. tytuł Szczupaka za modernizację Bazyliki Archikatedralnej i odbudowę wieży katedry pw. św. Jakuba. W 2010 roku otrzymał też złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-02-23, godz. 13:42 Watykańska msza w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II 17 maja na Placu Świętego Piotra w Rzymie papież Franciszek odprawi uroczystą mszę w setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji do Rzymu przybędzie z Polski Narodowa Pielgrzymka. » więcej 2020-02-23, godz. 12:19 Bal charytatywny Bractwa Małych Stópek Piłka z podpisem koszykarza Marcina Gortata, koszulka z autografem piłkarza Kamila Grosickiego - to tylko niektóre z cennych rzeczy, jakie można było kupić podczas licytacji na Balu Charytatywnym Bractwa Małych Stópek. » więcej 2020-02-23, godz. 08:06 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu W Kościele katolickim w Polsce pod hasłem 'Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach' rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Ma on zachęcić wiernych do modlitwy 'w niezwykle ważnej intencji, jaką jest wewnętrzna… » więcej 2020-01-21, godz. 10:29 Msza żałobna w intencji zmarłego bp. Stefanka We wtorek w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza żałobna w intencji biskupa Stanisława Stefanka - wieloletniego biskupa pomocniczego w diecezji szczecińsko-kamieńskiej. » więcej 2020-01-15, godz. 13:58 Cenne relikwie trafiły do szczecińskiej cerkwi [WIDEO, ZDJĘCIA] Relikwie Krzyża Świętego i św. Mikołaja trafiły do cerkwi prawosławnej w Szczecinie. » więcej 2020-01-12, godz. 20:58 "Mój tata jest bohaterem". Wspólnota Wojowników Maryi tworzy się w Szczecinie [ZDJĘCIA] Ponad 2,5 tys. mężczyzn spotkało się w niedzielę w Legionowie na ogólnopolskim zjeździe Wspólnoty Wojowników Maryi. To wspólnota, której celem jest doskonalenie duchowe i zawierzenie Matce Bożej. W spotkaniu uczestniczyła ponad… » więcej 2020-01-09, godz. 21:07 Nowe dane o frekwencji w kościele. Diecezja na szarym końcu Wierni z diecezji szczecińsko-kamieńskiej najrzadziej chodzą na niedzielne msze święte - tak wynika z najnowszych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. » więcej 2020-01-06, godz. 09:16 Uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele rzymskokatolickim Kościół rzymskokatolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji to Święto Trzech Króli, które nawiązuje do pokłonu mędrców ze Wschodu, którzy przybyli z darami do narodzonego Jezusa. » więcej 2019-12-29, godz. 19:07 Młodzi modlą się we Wrocławiu. "Jedno z ważniejszych miejsc na mapie Kościoła" 15 tysięcy osób z 60 krajów uczestnicy we Wrocławiu w 42. Europejskim Spotkaniu Młodych. Organizowane jest przez ekumeniczną wspólnotę braci z Taizé. » więcej 2019-12-29, godz. 16:50 Betlejem w Szczecinie. Kolędowanie z różnych stron świata Arka Noego, Natalia Niemen, Litza, Mietek Szcześniak i Mate.O - to tylko część wykonawców, których zobaczymy i usłyszymy w szczecińskiej Netto Arenie. » więcej
1234567