Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Trwają zapisy na Szczecińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. To obok kaszubskiej, najdłuższa pielgrzymka w Polsce. Uczestnicy mają do przejścia ponad 620 kilometrów.
Pielgrzymi dziennie średnio przejdą około 35 kilometrów.

- Obok intencji jest jednak coś, o czym należy przede wszystkim pamiętać idąc na pielgrzymkę - wskazuje ks. Karol Łabenda, dyrektor pielgrzymki. - Najważniejszym punktem jest chęć nawrócenia i pokuty, bo to jest główny cel pielgrzymki, o którym niejednokrotnie dziś się zapomina, że pielgrzymka ma charakter pokutny.

Pierwsi pielgrzymi wyruszą w czwartek spod Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie o godzinie 9. Kolejne grupy pielgrzymów będą wychodzić ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego i Wolina. Największa dołączy w poniedziałek 29 lipca w Szczecinie, skąd już w komplecie wszyscy wyruszą po porannej mszy św. na os. Słonecznym. Pielgrzymi dojdą na Jasną Górę 13 sierpnia.

Całość potrwa 20 dni. Z samego Szczecina to będzie ponad 500 km.

Zapisy trwają na szczecinska.pl.
- Obok intencji jest jednak coś, o czym należy przede wszystkim pamiętać idąc na pielgrzymkę - wskazuje ks. Karol Łabenda, dyrektor pielgrzymki.

Zobacz także

2020-06-05, godz. 19:04 Męski Różaniec znów na ulicach miasta W sobotę rano ulicami Szczecina przejdzie kolejny Męski Różaniec. Pierwszy raz zorganizowano go w sierpniu ubiegłego roku. » więcej 2020-06-05, godz. 12:13 Masz zdjęcie z Janem Pawłem II? Możesz pomóc stworzyć wystawę Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do akcji fotograficznej 'Takim Go Pamiętam'. » więcej 2020-05-31, godz. 08:12 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocy W niedzielę w Kościele Rzymskokatolickim uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki czy Pięćdziesiątnica. Miało bowiem miejsce pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Jest to też moment rozpoczęcia… » więcej 2020-05-24, godz. 14:34 Papież: jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa Papież powiedział, że wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa. W Dniu Wniebowstąpienia Pańskiego Franciszek zmówił południową modlitwę do Królowej Niebios, transmitowaną w streamingu z papieskiej biblioteki w Pałacu… » więcej 2020-05-23, godz. 13:23 Kilka tysięcy paczek dla seniorów i chorych W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się akcja pomocy żywnościowej organizowana przez Caritas. W paczkach będą produkty o długim terminie ważności. » więcej 2020-05-20, godz. 12:25 Papież: św. Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary Papież Franciszek powiedział, że święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość. » więcej 2020-05-20, godz. 09:54 Francuscy wierni z obawami czekają na wspólne nabożeństwa Francuska Rada Państwa nakazała rządowi zniesienie zakazu zgromadzeń w miejscach kultu. To gest wobec katolików, muzułmanów i wyznawców judaizmu, którzy obchodzą pod koniec maja swoje święta. » więcej 2020-05-18, godz. 20:14 "Jan Paweł II był ziarnem rzuconym w dzieje Polski, Kościoła i świata" Był ziarnem dziejów Polski i świata - powiedział o św. Janie Pawle II w setną rocznicę jego urodzin metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. » więcej 2020-05-18, godz. 17:45 Premier: Jan Paweł II zmienił historię świata Premier Mateusz Morawiecki przypomniał o wpływie, jaki Jan Paweł II wywarł na losy świata. » więcej 2020-05-18, godz. 16:10 Para prezydencka oddała hołd Janowi Pawłowi II [ZDJĘCIE] W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły Andrzej Duda razem z małżonką Agatą Kornhauser - Dudą odwiedził Wadowice. » więcej
1234567