Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W sobotę parafianie mogli zobaczyć, na jakim etapie są prace renowacyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W sobotę parafianie mogli zobaczyć, na jakim etapie są prace renowacyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zakończy się renowacja ołtarza "Ostatnia Wieczerza" w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. To największa parafia chrystusowców w Polsce.
Prace rozpoczęły się pod koniec 2017 roku. Koszt renowacji to około 200 tys. złotych. Złożyli się na niego parafianie.

- Ten czas wołał już o kompleksową renowację, więc powrót do pierwotnej kolorystyki - tłumaczy ks. Jarosław Staszewski, proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium. - Zdjęcie wszystkich przemalowań, żeby to nie była kolejna kosmetyczna praca, ale żeby jego piękno było przywrócone w stu procentach. Stąd taki długi okres prac.

Ołtarz pochodzi z początku XX wieku i na początku trafił do kościoła św. Jana Chrzciciela przy Bogurodzicy. Po wojnie został przeniesiony do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. W latach 70. krótko stał w katedrze, by na początku lat 80. trafić już na stałe do sanktuarium.
Mówi ks. Jarosław Staszewski, proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium.

Zobacz także

2020-07-01, godz. 14:28 Zmarł brat papieża seniora Nie żyje ksiądz Georg Ratzinger - brat papieża seniora Benedykta XVI. Duchowny zmarł w Regensburgu w wieku 96 lat. » więcej 2020-06-27, godz. 15:11 Nowi księża w Kościele nad Odrą i Bałtykiem [DUŻO ZDJĘĆ] Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska ma ośmiu nowych kapłanów. W sobotę w szczecińskiej katedrze metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił święceń kapłańskich diakonom. » więcej 2020-06-11, godz. 15:56 33. rocznica wizyty Jana Pawła II w Szczecinie Papież Polak 33 lata temu odprawił mszę świętą na szczecińskich Jasnych Błoniach, wmurował kamień węgielny pod budowę seminarium, a potem spotkał się z duchowieństwem, klerykami, siostrami zakonnymi i członkami instytutów… » więcej 2020-06-11, godz. 13:42 Niezwykły koncert z poezją Karola Wojtyły w Goleniowie Koncert z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły odbędzie się w kościele św. Katarzyny w Goleniowie. » więcej 2020-06-10, godz. 21:34 Procesje Bożego Ciała. "Apelujemy o założenie maseczek" Nie ma limitów wiernych na procesjach Bożego Ciała, ale apeluję o założenie maseczek - mówił w 'Radiu Szczecin na Wieczór' ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz i moderator Kurii Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-06-05, godz. 19:04 Męski Różaniec znów na ulicach miasta W sobotę rano ulicami Szczecina przejdzie kolejny Męski Różaniec. Pierwszy raz zorganizowano go w sierpniu ubiegłego roku. » więcej 2020-06-05, godz. 12:13 Masz zdjęcie z Janem Pawłem II? Możesz pomóc stworzyć wystawę Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do akcji fotograficznej 'Takim Go Pamiętam'. » więcej 2020-05-31, godz. 08:12 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocy W niedzielę w Kościele Rzymskokatolickim uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki czy Pięćdziesiątnica. Miało bowiem miejsce pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Jest to też moment rozpoczęcia… » więcej 2020-05-24, godz. 14:34 Papież: jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa Papież powiedział, że wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa. W Dniu Wniebowstąpienia Pańskiego Franciszek zmówił południową modlitwę do Królowej Niebios, transmitowaną w streamingu z papieskiej biblioteki w Pałacu… » więcej 2020-05-23, godz. 13:23 Kilka tysięcy paczek dla seniorów i chorych W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się akcja pomocy żywnościowej organizowana przez Caritas. W paczkach będą produkty o długim terminie ważności. » więcej
1234567