Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
- To odpowiedz na nienawiść do Kościoła ze strony antychrześcijańskich środowisk, które w ostatnim czasie się wzmogły - mówią organizatorzy Diecezjalnej Drogi Krzyżowej.
O godzinie 19.30 tłumy chrześcijan ruszyły z Bazyliki Archikatedralnej pw. św Jakuba. Prowadził ich ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczeciński.

- Chciałabym po prostu wyrazić swoją solidarność z ludźmi, którzy wierzą. - Potrzebujemy w tym momencie bardzo dużo modlitwy. Tego spotkania pod krzyżem. Tam gdzie się spotykali i spotykają wierni przez wieki, którzy wierzą w Chrystusa. - Mogę adorować pana Jezusa, uczestniczyć w elementach, które pomagają mi skupić się bardziej na Bogu, na tym co jest naprawdę ważne, a nie tak sobie siedzieć w domu - mówili uczestnicy.

Droga krzyżowa była głównym punktem wydarzenia duszpasterskiego "Szczecin u stóp Krzyża". Rano na ulicach miasta odbył się męski różaniec, była także adoracja krzyża i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa zakończyła się na Jasnych Błoniach przy pomniku świętego Jana Pawła II. Według danych policji, wzięło w niej ponad 5 tysięcy wiernych.
Relacja Tomasza Duklanowskiego
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-04-03, godz. 07:04 Księża ograniczają comiesięczne wizyty u chorych. Można jednak się umówić Nie ma rekomendacji Konferencji Episkopatu Polski jeśli chodzi o odwiedziny chorych w pierwszy piątek lub pierwszą sobotę miesiąca, bo to wizyty indywidualne - mówi kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. » więcej 2020-04-02, godz. 06:43 15 lat temu odszedł Jan Paweł II. Papież, który zmienił bieg historii 15 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku - w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego - zmarł papież Jan Paweł II, późniejszy święty Kościoła Katolickiego. » więcej 2020-04-01, godz. 19:33 Rekolekcje w Radiu Szczecin. "Po Wielkim Piątku zawsze jest poranek Zmartwychwstania" Pociecha płynąca z wiary jest balsamem. Dziś na nasze czasy, na nasz trud, a może na naszą beznadzieję - podkreślał chrystusowiec ks. Andrzej Łysy. Duszpasterz akademicki przewodniczył Mszy Św. która zakończyła trzydniowe rekolekcje… » więcej 2020-04-01, godz. 12:52 Sukces kampanii Caritas. Skorzystają najbardziej potrzebujący seniorzy Caritas Polska zebrała prawie 17 milionów złotych na kampanię #PomocDlaSeniora. W kampanię włączyła się Fundacja Biedronki, przekazując 15 milionów złotych na wsparcie dla najstarszych. » więcej 2020-04-01, godz. 11:47 Papież do Polaków: Zawierzcie się wstawiennictwu św. Jana Pawła II Papież zachęcił Polaków, aby w obliczu pandemii zawierzyli siebie wstawiennictwu świętego Jana Pawła II. » więcej 2020-04-01, godz. 11:27 Ostatni dzień radiowych rekolekcji. "Spotkajmy się jako wspólnota serc" W środę ostatni dzień rekolekcji w Radiu Szczecin. Msza św. pod przewodnictwem chrystusowca ks. Andrzeja Łysego rozpocznie się po serwisie Wiadomości o godzinie 18. » więcej 2020-03-31, godz. 19:32 Rekolekcje w Radiu Szczecin. "Zostań w domu i trwaj w nadziei, że Bóg sobie poradzi" To nie jest łatwy czas, ale wiara nie jest łatwą sprawą - mówił w homilii ks. Andrzej Łysy. Chrystusowiec prowadzi rekolekcje z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radiu Szczecin. » więcej 2020-03-30, godz. 19:28 Rekolekcje w Radiu Szczecin. "Boża Miłość jest większa(...)od każdej zarazy" Wierzmy, że Boża Miłość jest większa od każdego zła, od każdego grzechu i od każdej zarazy - mówił w homilii chrystusowiec ks. Andrzej Łysy. Duszpasterz akademicki prowadzi rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin. » więcej 2020-03-30, godz. 07:13 Rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin W poniedziałek zaraz po serwisie wiadomości o godzinie 18 Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną w niemal pustym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szcze… » więcej 2020-03-29, godz. 08:13 Rekolekcje wielkopostne na antenie Radia Szczecin Od poniedziałku do środy na antenie Radia Szczecin zapraszamy na transmisję rekolekcji wielkopostnych. Wygłosi je chrystusowiec ks. Andrzej Łysy, który jest duszpasterzem akademickim. » więcej
1234567