W piątek zakończył się etap mistrzostw w kategorii wiekowej do 12 lat. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Ośmioletnia szczecinianka Wiktoria Kamińska zdobyła złoty medal w mistrzostwach świata w karate dzieci, juniorów i kadetów, które trwają w Arenie Szczecin przy ul. Szafera.
Wiktoria wcześniej zdobyła już wicemistrzostwo Europy i mistrzostwo Polski, kolejny tytuł jedynie zaostrzył jej apetyt. - Jestem mistrzynią świata. Zamierzam trenować i robić wszystko, żeby być czterokrotną mistrzynią świata, jak mój trener - zapowiedziała złota medalistka.

W piątek na podium stanął też inny szczecinianin. 11-letni Aleks Wasiluk zdobył brąz.

- Jestem szczęśliwy, bo to mój pierwszy medal. Przydałoby się jeszcze trochę złotych i srebrnych - przyznał Aleks.

Gee Shari i Emily z Irlandii czekają na sobotnie eliminacje dopingując młodszych kolegów. O swoich wrażeniach z pobytu w Polsce podzielili się prosto z trybun.

- Kochamy Polskę, jesteśmy pierwszy raz na mistrzostwach świata, to niesamowite doświadczenie. Jest spokojnie i super - nie kryli radości.

W piątek zakończył się etap mistrzostw w kategorii wiekowej do 12 lat. W sobotę odbędą się kwalifikacje do niedzielnych zawodów dla starszych uczestników.
Wiktoria wcześniej zdobyła już wicemistrzostwo Europy i mistrzostwo Polski, kolejny tytuł jedynie zaostrzył jej apetyt.