Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów 2:0. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pogoń 04 Szczecin wygrała ważne spotkanie z Cleareksem Chorzów 2:0, choć powinna przegrać.
Pogoń miała jednak w składzie Kamila Lasika. Bramkarz od pierwszych minut prezentował świetną dyspozycję i ratował kolegów. Roboty miał jeszcze więcej od dziewiątej minuty. Gospodarze objęli wtedy prowadzenie po golu Daniela Maćkiewicza.

Goście przystąpili do śmielszych ataków, oddali masę strzałów, wiele z nich było bardzo groźnych, ale Lasik spisywał się bez zarzutu.

- Nie czuję się bohaterem. Po to jestem w bramce, by bronić. Myślę, że w wielu sytuacjach to raczej oni byli nieskuteczni niż ja broniłem, ale ja mogę się jedynie z tego cieszyć - mówił po meczu Lasik.

W drugiej połowie znów to był mecz Lasika z Cleareksem. W 36. minucie chorzowianie zamiast do siatki trafili w słupek, co po chwili się na nich zemściło. Kontrę szczecińskiego zespołu wykończył Adam Jonczyk.

W ostatnich minutach goście zdecydowali się wycofać bramkarza, ale przy skoncentrowanej defensywie Pogoni bramki już nie padły.

Dzięki wygranej Pogoń pozostanie co najmniej na 3. pozycji w tabeli ekstraklasy, ale straty do lidera - Gatty Zduńska Wola - wynoszą już tylko trzy punkty. A właśnie z Gattą P04 zagra 6 lutego.
Kamil Lasik po meczu z Cleareksem Chorzów.