autopromocja

Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin wygrały Międzynarodowy Turniej Summer Cup zakończony w Goleniowie.
Szczecinianki po piątkowych zwycięstwach z białoruskim Belazem Mińsk i norweskim Skrim Kongsberg w sobotę w ostatnim meczu imprezy przegrały z Zagłębiem Lubin 20:25. Pomimo tej porażki ekipa trenera Adriana Struzika zajęła pierwsze miejsce, bo miała lepszy bilans bramkowy od wicemistrzyń Polski i Białorusi.

Jak mówi rozgrywająca Pogoni Agata Cebula zwycięstwo w turnieju sprawiło wiele radości a o przegranej z Zagłębiem po remisowej pierwszej połowie zadecydował brak skuteczności na początku drugiej części sobotniej konfrontacji.

- 10 minut po przerwie zaczęła nam szwankować skuteczność. Było parę błędów. Na pewno to był fajny mecz dla oka, mecz walki. Cieszymy się, że w całym turnieju obroniłyśmy własny teren - podkreśla Cebula.

Najlepszą zawodniczką turnieju Summer Cup w Goleniowie została wybrana rozgrywająca Pogoni Szczecin Karolina Kochaniak.