Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Technologie na 25.01.20
Dużo o smartfonowych premierach - zwłaszcza jednej, no bo skoro swojego "flagowca" pokazuje jeden z absolutnych gigantów rynku, to nie może być inaczej. Mamy też zapowiedź wprowadzenia na polski rynek, hmm, "harmoszki". Jakoś tak nam się skojarzyło patrząc na udostępniane w sieci materiały na temat tego, jeszcze dosyć tajemniczego, urządzenia. Poza tym, tradycyjnie, nasz technologiczny ekspert Radek Lis wyszukał kilka ciekawostek z branży nowych technologii.
GIERMASZ-Technologie na 18.01.20
Miała być druga część doniesień z targów CES z USA - ale jakoś tak wyszło, że w sumie w zeszłym tygodniu powiedzieliśmy o większości wartych uwagi nowinek. Ale jakieś drobiazgi jeszcze na początku naszej rozmowy z Radkiem Lisem się trafiły. Poza tym, technologiczny świat pędzi dalej, więc i kolejne zapowiedzi nowych flagowych smartfonów mamy - "pajęcze oczy obiektywów" obecne - czy też nie zabrakło kolejnego odcinka pod tytułem "permanentna inwigilacja". Bo, chyba trzeba się do tego przyzwyczaić, mogą nas podglądać czy podsłuchiwać na wiele różnych sposobów i urządzeń.
GIERMASZ-Technologie na 11.01.20
Tradycyjnie o tej porze roku zaczynamy noworoczne wydania kącika technologicznego od relacji z trwających właśnie w USA targów elektroniki użytkowej CES. Co prawda za ocean nie polecieliśmy, ale nasz ekspert technologiczny Radek Lis na bieżąco śledzi wszelkie doniesienia na temat tej imprezy. To między innymi nowy pomysł na elektryczne auto od producenta, który nigdy czegoś takiego nie robił. Również nie zabrakło zapowiedzi nowych procesorów, komputerów, smartfonów, telewizorów i tak dalej. Teraz cz1, więc jak łatwo się domyśleć, w przyszłym programie doczekacie się i części drugiej.