Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Długi? Kto ich nie ma, nie miał albo mieć nie będzie? Z badań wynika ,że w kraju nad Wisłą
zadłużonych jest prawie 2 miliony 400 tysięcy osób. Wartość zobowiązań to ponad 40 mld zł. Jak nie wpaść w pętlę zadłużenia? Co zrobić, żeby wyjść z długów? Jak rozmawiać z wierzycielami?
Firmy windykacyjne, stowarzyszenia, fundacje organizują różne kampanie społeczne wspomagające zadłużonych i uczące poprawnego zarządzania własnymi finansami.
Dziś na przykład przypada II Ogólnopolski Dzień bez Długów. W czwartek, w ramach akcji
„Miasteczko wolne od długów” do Szczecina zawita mobilne centrum wsparcia osób zadłużonych.
Posłuchaj rozmowy o długach Polaków
Karolina Duniec - z firmy Kruk S.A.
prof. dr hab. Aleksandra Grzesiuk - ekonomista z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie
Dariusz Olejnik - prezes Fundacji Zaradni
Przemysław Grzyb - prawnik i doradca ds. zobowiązań z firmy Kredyt Inkaso
dr Kazimierz Janiak - prezes Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej
 

Zobacz także

2023-11-30, godz. 13:54 Idee Maurycego Mochnackiego Gala „Gazety Polskiej” i laur im. Maurycego Mochnackiego skłaniają do pytań o współczesne wyzwania wolności, ale i o postać jej współzałożyciela… » więcej 2023-11-30, godz. 13:53 Debata nad handlowymi niedzielami Gorąca dyskusja w parlamencie w związku z Wigilią przypadającą w tym roku w niedzielę otworzyła na nowo dyskusję nt. formuł handlu w przyszłości w dni… » więcej 2023-11-30, godz. 13:53 Pierwsze oceny Marszałka Hołowni Sejmowe, nieustające show nowego marszałka to dla jednych dowód na nowoczesność i lepsze standardy przy Wiejskiej, dla drugich maskarada, która ma przykryć… » więcej 2023-11-29, godz. 13:38 Czy powinny wrócić zajęcia praktyczno–techniczne? Coraz więcej dzieci ma problemy z prostymi czynnościami manualnymi – nie potrafią np. przyszyć guzika albo wbić gwoździa. Czy szkoła ma na to odpowiedź… » więcej 2023-11-29, godz. 13:36 Co dalej z komisją ds. badania wpływów rosyjskich Sejm odwołuje skład komisji ds. badania wpływów rosyjskich, co oznacza de facto paraliż jej zaplanowanych prac. Kto chce, a kto nie chce zaglądać za kulisy… » więcej 2023-11-29, godz. 13:33 Kiedy decyzja Sejmu w sprawie traktatów? Najpierw marszałek sejmu nie dopuścił do głosowania uchwały PiS przeciwko zmianom w traktatach unijnych, teraz w zamrażarce trzyma ją sejmowa komisja ds… » więcej 2023-11-28, godz. 14:32 Będzie pomnik ofiar reżimu totalitarnego Konkurs na pomnik ofiar reżimu totalitarnego i walk o wolna i niepodległą Polskę w Szczecinie rozstrzygnięty. Jak wpisze się w naszą wrażliwość hist… » więcej 2023-11-28, godz. 14:31 Cyfryzacja pomocą czy zagrożeniem? Zachodni naukowcy alarmują, że nauka z tabletów i laptopów ogłupia uczniów. Jak ustrzec się i u nas podobnych zagrożeń, skoro ze ścieżki rozwoju technologicznego… » więcej 2023-11-28, godz. 14:31 Będą nowe komisje śledzcze Trzy komisje śledcze? Sześć? Więcej? Dziś głosowania w sprawie powołania pierwszych z nich, marszałek sejmu poleca szykować popcorn, a my pytamy, czy… » więcej 2023-11-27, godz. 17:09 SKM powoli rusza Znamy projekt rozkładu jazdy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Pierwsze pociągi pojadą wiosną przyszłego roku. Jak przebiegają prace przy budowie SKM-ki… » więcej
12345