Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Poprawia się drożność na najbardziej obleganych przejściach granicznych. Według danych Straży Granicznej – na przejściu granicznym w Kołbaskowie na przejazd z Niemiec do Polski trzeba czekać około 8 godzin. Jeszcze wczoraj ciężarówki musiały stać ponad dobę. To między innymi dzięki nowemu rozporządzeniu ministra zdrowia. Dotyczy ono zmian przy wypełnianiu kart lokalizacyjnych na granicach. Rozporządzenie zdjęło z osób pracujących w Niemczech i w Czechach obowiązek wypełniania kart lokalizacyjnych.

Pandemia koronawirusa uruchomiła pokłady dobra. Polacy organizują miedzy innymi dowożenie posiłków dla personelu szpitali oraz służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Ruszyło także wsparcie dla kierowców stojących w korkach na granicy. Jest także aplikacja dzięki, której osoby starsze mogą liczyć na pomoc ze strony sąsiadów i wolontariuszy.
1 mln zł przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do trzech zachodniopomorskich szpitali – dwóch w Szczecinie - zakaźnego przy Arkońskiej i do szpitala klinicznego przy Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego - informuje rzeczniczka Zarządu Morskich Portów – Monika Woźniak Lewandowska.
Wcześniej do pomocy szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym włączyła się Grupa Azoty. Każda ze spółek przekaże po 750 tys. zł w formie darowizny pieniężnej i rzeczowej. . Zarządy i Rady Nadzorcze spółek Grupy Azoty S.A. - Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Zakłady Chemiczne Police S.A. i Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A. podjęły już stosowne uchwały. Fundusze zostaną przekazane m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne.
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Romuald Szmyt - prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych
  • Dominika Jackowski - szczecińska radna
  • Marek Duklanowski - były radny Szczecina, obecnie dyrektor szczecińskiego RZGW
  • Krzysztof Woźniak - Gospoda Herbu Korab
  • dr Wojciech Wardacki - prezes zarządu Grupy Azoty
  • Weronika Bulicz - rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej w Szczecinie
  • Jakub Pawlik - przewodniczący Studenckiego Sztabu Kryzysowego, przewodniczący Parlamentu Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Karolina Mucha - współtwórczyni aplikacji Ihelpyou.app - do pomocy międzysąsiedzkiej
  • prof. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, Uniwersytet Szczeciński

 

Zobacz także

2024-04-15, godz. 17:29 25 lat gryfickiego Centrum Ciężkich Oparzeń Już 25 lat w Gryficach działa Zachodniopomorskie Centrum Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej. Jak przez ten czas zmieniła się opieka nad poparzonymi… » więcej 2024-04-15, godz. 17:26 Globalne konflikty Po ataku Iranu na Izrael świat z niepokojem patrzy na Bliski Wschód. Tymczasem tuż za naszą granicą Ukraińcy z coraz większą trudnością odpierają ataki… » więcej 2024-04-11, godz. 17:17 Dzieci ze spektrum autyzmu Chcieli poprawy jakości życia swoich pociech, więc założyli Koło Pomocy Dzieciom z ADHD i Zespołem Aspergera przy Zachodniopomorskim Towarzystwie Przyjaciół… » więcej 2024-04-11, godz. 17:16 Babciowe coraz bliżej Rząd przyjął projekt ustawy "Aktywny rodzic". W ramach programu , rodzice, którzy zdecydują się na powrót do pracy po urodzeniu dziecka, będą uprawnieni… » więcej 2024-04-11, godz. 17:15 PE przegłosował pakt migracyjny Parlament Europejski zatwierdził w głosowaniu pakt migracyjny. Teraz nowe prawo musi zaakceptować Rada Unii, w której reprezentowane są kraje członkowskie… » więcej 2024-04-10, godz. 15:37 Rocznica katastrofy w Smoleńsku Jest zaledwie kilka wydarzeń w naszej powojennej historii, które tak połączyły Polaków jak tragedia na lotnisku Siewiernyj, w mglisty, kwietniowy poranek… » więcej 2024-04-10, godz. 15:35 Rusza Program Wsparcia Psychologicznego Program Wsparcia Psychologicznego jest jednym ze sztandarowych miejskich projektów. Chodzi o pomoc młodzieży, ale i ich nauczycieli i rodziców. W realizacji… » więcej 2024-04-09, godz. 16:42 Kobiety Pogranicza, przyszłość z przeszłości. Pogranicze jako kontekst funkcjonowania jednostek i grup, a zwłaszcza problemy tożsamościowe mieszkańców pogranicza, wzbudzają coraz większe zainteresowanie… » więcej 2024-04-09, godz. 16:40 Dostępnością dla osób z szczególnymi potrzebami. Znajomość ustawy o dostępności to nowy temat dla NGO’sów. Ustawa określa środki służące zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami… » więcej 2024-04-09, godz. 16:38 Zabytki Szczecina chluba czy zbędny balast? W Szczecinie jest około 3,5 tysiąca obiektów ujętych w gminnej ewidencji zabytków oraz indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków. Najwięcej jest tych… » więcej
12345