FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Zespół projektowy - Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje
Zespół projektowy - Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje
Podsumowanie zbiórki funduszy na rzecz Szpitala Psychatrycznego w Zdrojach
Podsumowanie zbiórki funduszy na rzecz Szpitala Psychatrycznego w Zdrojach
fot. Małgorzata Furga
fot. Małgorzata Furga
Młodzi ludzie w taki oto sposób zareklamowali się na portalach społecznościowych: „Jesteśmy grupą licealistów z II LO w Szczecinie. Chcemy zmienić lub chociaż spróbować zmienić to, jak postrzegane są zaburzenia psychiczne. Akcją ,,Dbaj o zdro(w)je'' planujemy nie tylko uświadamiać społeczeństwo, ale łączymy to również z niezwykle ważnym celem - zbiórką funduszy na dogoterapię i teatroterapię oraz, w miarę możliwości, na inne potrzebne na co dzień przedmioty dla Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej Szpitala ,,Zdroje'' w Szczecinie”. Przygotowali projekt ,,Dbaj o zdro(w)je'' z którym wystartowali w Olimpiadzie @zwolnienizteorii.
„Zwolnieni z teorii” to pierwsza praktyczna olimpiada organizowana przez Fundację Zwolnieni z Teorii, która pozwala zdobywać umiejętności potrzebne przy realizacji projektów społecznych oraz zdobyć międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego „Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje”.
Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
 

Zobacz także

2023-09-27, godz. 06:00 "Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego" - reportaż Małgorzaty Furgi Przez 9 m-cy Jerzy Grzegorek przygotowywał spektakl teatru tańca „Korowód w bluesie - Mandala”. Tancerzami były osoby z różnymi niepełnosprawnościami… » więcej 2023-09-26, godz. 11:24 "Nowe Warpno. Spełnione marzenie" - reportaż Anny Kolmer. Nowe Warpno to urokliwe miasteczko leżące nad Zalewem Szczecińskim.W okresie transformacji ustrojowej po 1989 roku nie było w najlepszej sytuacji - brakowało… » więcej 2023-09-28, godz. 10:38 "Milczenie" - premiera najnowszego kryminału Marka Stelara Kolejna powieść szczecińskiego autora trafiła w tym tygodniu do księgarń. To trzecia i ostatnia część cyklu, którego akcja rozgrywa się w malowniczym… » więcej 2023-09-25, godz. 01:29 "Tytan" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Takich jachtów już prawie nie ma. Prawie, bo pasjonaci o wielkich sercach nie dają im zginąć. To jest jacht, obok którego trudno przejść obojętnie. Jest… » więcej 2023-09-21, godz. 13:03 "Smak życia" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Trwa festiwal Senior Movie. To niezwykła impreza, prezentacja filmów - jak mówi Krzysztof Kuźnicki, pomysłodawca i organizator festiwalu - młodych twórców… » więcej 2023-09-20, godz. 06:00 "Ta pamięć jak kamień przetrwa" - reportaż Małgorzaty Furgi Trwał trzy lata i kosztował 11 milionów złotych. Zakończył się remont Książnicy Stargardzkiej. Otwarcie zaplanowano na najbliższy piątek. Placówka… » więcej 2023-09-19, godz. 06:00 "Bez porażki" - reportaż Agaty Rokickiej Pielęgniarka, policjant, nauczyciel, budowlaniec, prawnik, lekarz, programista, kierowca zawodowy, funkcjonariusz Straży Granicznej, przedstawiciel handlowy..… » więcej 2023-09-18, godz. 06:00 „Korytowo na ludowo” – reportaż Anny Kolmer Czy muzyka ludowa może zainteresować młodego człowieka? Może. Szczególnie wtedy, kiedy staje się sposobem na życie. W Korytowie niedaleko Choszczna nauczyciele… » więcej 2023-09-14, godz. 08:29 "Ogród " - reportaż Anny Kolmer Angielskie, francuskie, przyjazne lub pozornie niezadbane - przydomowe ogrody mogą być bardzo różne. Prywatni właściciele niezbyt często mogą się jednak… » więcej 2023-09-13, godz. 06:00 „Niemierzyńska 17” – reportaż Anny Kolmer Niemierzyńska 17 w Szczecinie to adres Technikum Technologii Cyfrowych. Szkoła powstała kilka lat temu, w miejscu byłego gimnazjum nr 6. Grono nauczycielskie… » więcej
34567