logowanie » Piątek, 30 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Kultura »

Zmagania: Piękna strona jazzu [ZDJĘCIA]

W piątek wieczorem wokalistki Magdalena Wilento oraz debiutująca, z nigeryjskimi korzeniami Angelika Anozie zaczarowały jazzem szczecińską publiczność. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

W piątek wieczorem wokalistki Magdalena Wilento oraz debiutująca, z nigeryjskimi korzeniami Angelika Anozie zaczarowały jazzem szczecińską publiczność. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W piątek wieczorem wokalistki Magdalena Wilento oraz debiutująca, z nigeryjskimi korzeniami Angelika Anozie zaczarowały jazzem szczecińską publiczność. Był to drugi koncert w ramach festiwalu "Zmagania Jazzowe.

Magdzie Wilento, której towarzyszyli: Szymon Orłowski (bas), Joanna Gajda (p) i Marcin Jahr (dr), zaśpiewała utwory: "Black Coffee", "Love Me Or Leave Me", "Sunny", "Summertime" i "Just The Two Of Us", "Byłaś serca biciem", "C`est La Vie" oraz "Najpiękniejsi".

Angelika Anozie, której towarzyszyli: Joanna Gajda (p), Marcin Jahr (dr) i Bartosz Świątek (kontrabas), wykonała m.in takie utwory jak "Autumn Leaves", "What a Wonderful World" i "Lovely Day".

Jesienną odsłonę 11. Zmagań Jazzowych zainaugurował w środę jeden z najlepszych polskich saksofonistów Maciej Sikała, prezentując swoje nowe trio. W niedzielę zaś kolejny koncert. W Filharmonii Szczecińskiej wystąpią Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio.

- Cieszę się, że "Zmagania Jazzowe" wciąż mogą prezentować świeży i ciekawy program - mówi Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i szef festiwalu. - W tym roku po raz pierwszy w historii koncertów jazzowych w Szczecinie wystąpi zespół z Japonii. Sam jestem bardzo ciekawy formacji "Kung Fu Jazz".

"Zmagania Jazzowe" to również warsztaty i jam session podczas, podczas których młodzi adepci jazzu mają niepowtarzalną możliwość uczyć się od mistrzów gatunku. Tak również będzie i w tym roku. W listopadzie, podczas wielkiego finału zawita do Szczecina Billy Harper wraz z grupą przyjaciół z NYC wśród których znajdą się perkusista Billy Hart, kontrabasista Essiet Okon Essiet, pianista Kirk Lightsey oraz perkusista John Betsch.

Więcej informacji o koncertach i warsztatach w serwisie www.jazz.szczecin.pl.

Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio

Data: 21 października, godz. 19:00
Miejsce: Filharmonia Szczecińska, pl. Armii Krajowej 1
Wstęp: Płatny

Zmagania Jazzowe - Warsztaty jazzowe

Data: 6 listopada, godz. 17:00
Miejsce: Studio S-1 Polskiego Radia Szczecin, ul. Niedziałkowskiego 24
Wstęp: Wolny

Zmagania Jazzowe - Jam Session

Data: 6 listopada, godz. 20:00
Miejsce: Royal Club, ul. Mariacka 26
Wstęp: Wolny

Piotr Wojtasik "Old Land"
Data: 7 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Studio TVP Szczecin, ul. Niedziałkowskiego
Wstęp: Wejściówki i zaproszenia

Kultura

Psychodeliczna podróż z MASzczecińska grupa psychedelectrofunk’n’rollowa MA zaprezentuje się podczas kolejnej odsłony cyklu [3x1]. Koncertu zespołu będzie można posłuchać w piątkowej audycji "Schody do nieba" w Radiu Szczecin. Start po 22.» więcej Łukasz Górewicz promuje swoją najnowszą płytę [WIDEO]W czwartek odbędzie się premiera albumu Łukasza Górewicza "The String of Horizons", który nagrywał w Berlinie i w Szczecinie.» więcej Szczecińscy raperzy napisali piosenkę dla kibiców Pogoni Szczecin [WIDEO]Utwór "Sami przeciwko wszystkim" to prezent dla kibiców - zwłaszcza tych, którzy towarzyszą swojemu klubowi na meczach wyjazdowych np. na drugim końcu Polski.» więcej Pierwszy bilet na Queen rozdany [KONKURS]Jarek z Choszczna wygrał pierwszy bilet na koncert zespołu Queen z Adamem Lambertem w Berlinie. W poniedziałek jako pierwszy rozpoznał ich piosenkę.» więcej Krystyna Janda zachwycona szczecińską filharmoniąArtystka wystąpiła tam w sobotę z koncertem "Piosenki z teatru". W niedzielę na Facebooku opublikowała kilkanaście zdjęć gmachu filharmonii.» więcej Radio Szczecin w japońskiej telewizji [WIDEO]Fragmenty filmu zrealizowanego przez Radio Szczecin wyemitowała największa japońska telewizja komercyjna. Chodzi o dokument "Just music. Just freedom", który poświęcony jest 25-leciu wywalczenia przez Polskę demokracji.» więcej Obraz Wojciecha Gersona "Bez ziemi" może trafić do Muzeum NarodowegoObraz "Bez ziemi" Wojciecha Gersona, jednego z najważniejszych polskich malarzy XIX wieku, może wkrótce trafić do Muzeum Narodowego w Szczecinie.» więcej Koncert Kensington w Radiu Szczecin [NA ŻYWO]W Holandii są wielką gwiazdą i przyjechali podbić polską publiczność. Zespół Kensington zagra w środę w Studiu Koncertowym Radia Szczecin S-1 im. Jana Szyrockiego.» więcej Holenderska gwiazda rocka w Radiu SzczecinHolenderska gwiazda rocka zagra w Radiu Szczecin. W środę w studiu koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego wystąpi zespół Kensington.» więcej Stowarzyszenia i fundacje kulturalne z dotacjamiSzczecin podzielił pieniądze między organizacje kulturalne. Łączna kwota dotacji dla stowarzyszeń i fundacji na 2015 rok to ponad pół mln zł.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Magiczny koncert w S-1. Mika urzekła publiczność [ZDJĘCIA, WIDEO]
Milicjanci i żołnierze na ulicach Szczecina [ZDJĘCIA]
"Świadkowie Historii" wyróżnieni [ZDJĘCIA]
Remont Opery na Zamku minął półmetek [ZDJĘCIA]
Kwintet Kuriya – Ostrowski i film Radia Szczecin w Tokio [RELACJA, ZDJĘCIA, FILM]
Młodzi muzycy na start. Ruszyła Olimpiada Zespołów Kameralnych [ZDJĘCIA]
Pałac pod Globusem wypiękniał. Tak wygląda po remoncie [ZDJĘCIA]
Bałkańskie brzmienia w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA]
"Tego nie robił jeszcze nikt w Polsce". Przygotowania do premiery "Błękitnej pustyni" [ZDJĘCIA]
Stonkatank zwycięzcą Festiwalu Młodych Talentów [ZDJĘCIA, WIDEO]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej