Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Niektóre rozwiązania są nieprzemyślane, a samorząd dostał bardzo mało czasu - to komentarz dyrektor wydziału oświaty szczecińskiego Urzędu Miasta do najnowszych pomysłów ministerstwa dotyczących sześciolatków. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum
Niektóre rozwiązania są nieprzemyślane, a samorząd dostał bardzo mało czasu - to komentarz dyrektor wydziału oświaty szczecińskiego Urzędu Miasta do najnowszych pomysłów ministerstwa dotyczących sześciolatków. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum
Niektóre rozwiązania są nieprzemyślane, a samorząd dostał bardzo mało czasu - to komentarz dyrektor wydziału oświaty szczecińskiego Urzędu Miasta do najnowszych pomysłów ministerstwa dotyczących sześciolatków w szkołach.
Beata Misiak podkreśla, że podoba jej się pomysł zmniejszenia klas, krótszych lekcji przerywanych zabawą czy szkoleń dla nauczycieli. Urzędniczka tłumaczy jednak, że pomysły służą przede wszystkim uspokojeniu rodziców, a samorząd na razie nie wie, jak wcielić je w życie.

Szefowa wydziału oświaty w magistracie podkreśla, że pomysł otwarcia świetlicy dla wszystkich bez ograniczeń jest nieprzemyślany. - Są przepisy regulujące liczbę dzieci w grupie świetlicowej. Musimy wszystko zaplanować, więc to nie jest tak, że jesteśmy w stanie skierować "ad hoc" nauczycieli, kiedy pojawi się dodatkowo 50 uczniów w świetlicy - tłumaczy Beata Misiak.

Szczecinianin, zaangażowany w akcję "Ratuj Maluchy" Sebastian Pęczkowski, nie wierzy minister Joannie Kluzik-Rostkowskiej. - Nie ma i nie będzie na to pieniędzy - uważa Pęczkowski.

Nauczycielka sześciolatków z jednej ze szczecińskich szkół mówi, że pomogłoby ograniczenie biurokracji i wypełnianie dokumentów.

Mama dwóch pięciolatków nie jest zadowolona. - W szkole, do której będą uczęszczały moje dzieci, w tej chwili jest 11 zerówek - mówi kobieta.

Najnowsze propozycje minister edukacji dla sześciolatków, które od przyszłego roku pójdą obowiązkowo do szkoły to również m.in. osoby wspomagające nauczycieli w opiece nad najmłodszymi czy poprawa warunków w świetlicach. Minister edukacji apeluje do rodziców, aby wszelkie uwagi zgłaszali do kuratoriów.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty