Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szpital Wojskowy przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie nie zostanie zamknięty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szpital Wojskowy przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie nie zostanie zamknięty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szpital Wojskowy w Szczecinie nie zostanie zamknięty. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Obrony Narodowej - pisze o tym "Kurier Szczeciński".
Lecznica przy ulicy Piotra Skargi dostała też od resortu pieniądze na nowy sprzęt. Szpital nie informuje jednak, o jaką kwotę chodzi.

Jeszcze trzy lata temu, z powodu złej sytuacji finansowej placówki, ministerstwo było gotowe ją zlikwidować lub sprzedać. Teraz zmieniło zdanie, bo efekty przyniósł program naprawczy szpitala.

W jego ramach dyrekcja zmniejszyła koszty funkcjonowania lecznicy, zredukowała zatrudnienie, obniżyła o 10 procent zarobki personelu, a pod koniec 2013 roku zlikwidowała porodówkę. Dzięki temu szpital pierwszy raz od lat zakończył rok na plusie.

Inną sprawą jest też to, że na kupno lecznicy nie było chętnych. Poważnie zainteresowany był tylko Pomorski Uniwersytet Medyczny, ale chciał, aby resort najpierw spłacił jej zadłużenie.

Ministerstwo ogłosiło także, że szpital czekają inwestycje. Chodzi m.in. o generalny remont budynku, gdzie znajdują się oddziały szpitalne, a także modernizację bloku operacyjnego czy sali dla ortopedii. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

Resort obrony zdecydował również o pozostawieniu drugiego wojskowego szpitala w Zachodniopomorskiem. Placówka w Wałczu wkrótce ma rozpocząć wdrażanie planu naprawczego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty