Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

We wtorek jubileusz świętować będzie 140 wychowanków, którzy wystąpią w spektaklu "Wyspa Piotrusia Pana". Fot. palac.szczecin.pl
We wtorek jubileusz świętować będzie 140 wychowanków, którzy wystąpią w spektaklu "Wyspa Piotrusia Pana". Fot. palac.szczecin.pl
65 lat temu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci powołało do życia ośrodek kulturalno-oświatowy. Potem przyjął nazwę Pałacu Młodzieży.
We wtorek jubileusz świętować będzie 140 wychowanków, którzy wystąpią w spektaklu "Wyspa Piotrusia Pana". Wielu z nich przyprowadzili rodzice, którzy sami przed laty byli wychowankami Pałacu.

- Moje dziecko kocha taniec, już od przedszkola. Trafiłyśmy do pani Dorotki i tak już zostało - mówi mama jednego z wychowanków.

Obecni wychowankowie są zgodni - Pałac Młodzieży jest wyjątkowym miejscem. - Już myślę o tym, co będzie jak wyjadę na studia i nie będzie tego Pałacu i tych wszystkich ludzi. Jakaś pustka będzie. Pałacu trwaj - mówią.

Urodzinowy spektakl "Wyspa Piotrusia Pana" przygotowany przez wychowanków rozpocznie się w hali Opery na Zamku o godzinie 18.
Wielu z wychowanków przyprowadzili rodzice, którzy sami przed laty byli wychowankami Pałacu.
Obecni wychowankowie są zgodni - Pałac Młodzieży jest wyjątkowym miejscem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty