Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Uczniowie z szesnastu szkół ścigają się w Mistrzostwach Polski samochodów zdalnie sterowanych EKO RC Tamiya. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Uczniowie z szesnastu szkół ścigają się w Mistrzostwach Polski samochodów zdalnie sterowanych EKO RC Tamiya. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Uczniowie z szesnastu szkół ścigają się w Mistrzostwach Polski samochodów zdalnie sterowanych EKO RC Tamiya.
Cel jest prosty. Wygrywa ta ekipa, która w trzy godziny zaliczy najwięcej okrążeń. Wśród ekip wyścigowych są szkoły m.in. ze Szczecina, Koszalina i Nowogardu. Uczniowie wzięli udział w projekcie "Współpraca Ponadnarodowa Zielona Energia w Szkołach". Dostali części modelu samochodu z hybrydowym źródłem energii wykorzystującym technologie wodorowe oraz zasilanie elektryczne i musieli złożyć auta. W sobotę odbył się ich sprawdzian.

- Tor bardzo fajny, super nawierzchnia. Jest duży stres, ale daję radę - mówili uczestnicy mistrzostw.

- Zależy nam na tym, żeby młodzież w praktyczny sposób poznała zasady pozyskiwania energii z różnych źródeł, jej magazynowania - tłumaczy Dariusz Kołodziejczyk. - Samochód daje praktyczną możliwość.

ZS nr 4 z Wałcza zaliczył najwięcej okrążeń - 356 i jako zwycięska ekipa Mistrzostw Polski w Goleniowe w kwietniu pojedzie na Mistrzostwa Świata do Francji.
Zawody obserwował nasz reporter Kamil Nieradka.
Realizacja: Piotr Rakowski [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty