Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
To będzie najdroższa lokalizacja w Szczecinie - tak o Łasztowni mówią władze miasta. W Starej Rzeźni pokazano projekty studentów z Belgii, którzy próbowali zaprojektować przyszły wygląd tego terenu.
Przedstawiono prace dyplomowe studentów z Uniwersytetu Ku Levven w Gandawie. W projektach pojawiły liczne baseny portowe dla jachtów, przeszklone niskie budynki i wiele obiektów użyteczności publicznej z akwarium włącznie.

Magistrat chce w 2017 roku rozpisać międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania Łasztowni w Szczecinie, a projekty studentów mają być inspiracją do dalszych prac nad wyglądem zabudowy.

- Żaden z tych projektów nie daje gotowych rozwiązań, czyli nie będziemy spośród nich wybierać tego, który jest najlepszy i tego, który przedstawi nam przyszły kształt Łasztowni. Ale w każdej z tych prac znajdziemy ciekawy temat o którym można porozmawiać - mówi Jarosław Bondar, architekt Szczecina.

Prace studentów z Belgii można oglądnąć w Starej Rzeźni. Pracowali nad nimi pół roku.

- Myślę, że te prace będą dużą inspiracją dla konkursu i dla wytycznych, które teraz będą przygotowywane, tak abyśmy mogli jesienią zaprosić architektów z całego świata - mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Wśród projektantów byli studenci z Wietnamu, Słowacji, Hiszpanii, Niemiec i Turcji.
Prezentacja prac o Łasztowni studentów z Belgii. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Prezentacja prac o Łasztowni studentów z Belgii. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty