Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Najwyższa, blisko 50-metrowa, wieża widokowa w Polsce powstaje we wsi Kukinka w gminie Ustronie Morskie. U jej podnóży jest już jedyny w kraju Revita Natur Park, czyli miejsce do masowania stóp szyszkami, kamieniami czy korą.
Betonowa wieża składa się z czterech gigantycznych słupów. Wzdłuż nich będą jeździć widny.

- Codziennie dostawiamy jedno piętro - mówi Daniel Kisała, prezes firmy budowlanej Prowbud Expol. - Wieża widokowa, która ma dokładnie 49,5 metra, ma być wyposażona również w ścianki wspinaczkowe. Będą to najwyższe ścianki wspinaczkowe w Polsce. Na poziomie mniej więcej 40. metra będzie można spokojnie napić się kawy, a także, dzięki docelowo zamontowanym lunetom, dostrzec np. wyspę Bornholm.

Z kolei w parku natury można się zrelaksować, a przede wszystkim wymasować stopy. - To pierwszy taki park w Polsce. W Niemczech są one dosyć powszechne - mówi Kisała i wyjaśnia, jak z takiego miejsca korzystać. - Na boso chodzi się po korze, kamieniach, piasku czy szyszkach. Ma to na celu pobudzenie naszych receptorów w stopach.

Nowa atrakcja turystyczna wybrzeża, czyli "Sky Park", to inwestycja szczecińskiej firmy Vogel i Grant SA. Całość będzie gotowa w listopadzie i kosztuje ok. 25 mln zł. Z Revita Natur Parku, który już jest czynny, można korzystać bezpłatnie.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty