Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Szczecin musi stać się miastem dostępnym - mówił w sobotę podczas konferencji prasowej kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. Bartłomiej Sochański tłumaczył, że Szczecin musi mieć lepsze połączenia kolejowe i lotnicze z Warszawą, a także muszą powstać nowe miejsca pracy związane z gospodarką morską.
Jak wyjaśniał Sochański, pod hasłem dostępność kryje się również możliwość picia piwa na szczecińskich bulwarach.

- Zrobię wszystko, żeby na bulwarach można było pić piwo i żeby odbywało się to w spokojnej atmosferze. Uważam, że rzeczą młodzieży jest pić piwo, rozrabiać, nawet skakać do wody, a rzeczą dorosłych jest zrobić wszystko, żeby młodzież robiła to bezpiecznie. Jak trzeba będzie, to sam będę w tym pomagał - mówił kandydat.

Stanowisko Bartłomieja Sochańskiego w sprawie picia piwa na bulwarach może dziwić, bo klub radnych PiS ma inne zdanie na ten temat. Kandydat z Prawa i Sprawiedliwości dodał też, że dziś zadaniem prezydenta jest łagodzenie sporu politycznego.

- Trzeba robić wszystko, żeby załagodzić napięcie między tymi, którzy chcieliby rozwoju lewicowo-liberalnego i tymi, którzy są za konserwatyzmem, prawicowością w życiu społecznym. Ponieważ tylko spokój i współpraca mogą być podstawą dobrego życia dla nas wszystkich - podkreślał Sochański.

Start w tegorocznych wyborach prezydenckich w Szczecinie zapowiedzieli także: Sławomir Nitras, który jest wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej, oraz Dawid Krystek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Jak wyjaśniał Sochański, pod hasłem dostępność kryje się również możliwość picia piwa na szczecińskich bulwarach.
Kandydat z Prawa i Sprawiedliwości dodał też, że dziś zadaniem prezydenta jest łagodzenie sporu politycznego.
Bartłomiej Sochański. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Bartłomiej Sochański. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Mec. Sochanski pieknie spuentował akcje Nitrasowców. Az dzis bierze, ze Nitras pozwala Dorzynkiewiczowi na takie zachowanie. Swoja droga, Pan Radny Wojciech Dorzynkiewicz, taka postawa ośmiesza powagę szczecinskiej Rady Miatsa i Urzędu Marszałkowskiego, w ktorym jest zatrudniony na stanowisku Głównego Specjalisty. Zenada.
Czyli Szczecinowi brakuję tylko lepszego połączenia z Warszawą i piwa na bulwarach ????? czyli to jest miasto idealne jesli dla kandydata na prezydenta to są najważniejsze rzeczy do zrobienia
powiem szczerze: jesli by się spełniły te pijańskie wizje Sochańskiego, to w Szczecinie strach by było normalnym ludziom wyjść na spacer, bo spotka "bartusiowego" misiaczka. Nawalonego piwskiem i szukającego możliwości rozróby.
Ale bezpiecznej. rzecz jasna - dla niego.
O takich milusińskich z nostalgią wypowiadało się Mazurek: "nie pochwalam, ale rozumiem"....
Wynik meczu Sochanski-Nitras, juz po 10 minutach .... 1:0
Panie Sochański: w Szczecinie istnieje problem mieszkaniowy jeśli chodzi o mieszkania tanie w wynajmie i eksploatacji. Nie bez powodu w każdej kolejnej edycji "mieszkanie za remont" jest po kilkoro kandydatów na jedno zrujnowane mieszkanie które mają wyremontować na swój koszt tylko za to, że zostanie ono im wynajęte jako komunalne, czyli w "prezencie" dla miasta. Ale tych mieszkań także już jest niewiele. To skandal - dlaczego Szczecin nie buduje w dużej ilości mieszkań komunalnych na wynajem, także z opcją "dojścia do własności". Dlaczego Rada Miasta sabotuje tę możliwość by skorzystać z "Mieszkanie+". Miasto się wyludnia, zwłaszcza młodzi uciekają, ci których nie stać na kilkusettysięczny kredyt na mieszkanie, bo w Szczecinie mieszkanie można tylko kupić, dalej funkcjonuje tu dyktat developerów chroniony ideologią Platformy. Był Pan i prezydentem i radnym w tym mieście; proszę wyjaśnić; dlaczego miasto nie wdraża programu "Mieszkanie+".
Dziś można rano polecieć do Warszawy z podszczecińskiego Goleniowa a wieczorem - wrócić. To nie jest problem. Zresztą - po jaką cholerę miałbym lecieć do Warszawy? Są dużo ciekawsze i bardziej kulturalne miejsca... Problem "dostępności" miasta to problem ilości miejsc pracy oraz braku mieszkań na wynajem za rozsądną cenę; cena "rynkowa" najmu nie jest rozsądna - jest zawyżona, wzięta z sufitu, bo wykorzystuje ograniczoną podaż. Jak czegoś jest mało - to może być drogie. Szczecin musi przełamać te dwa ograniczenia; odbudować gospodarkę lokalną w tym Stocznię oraz zbudować odpowiednią liczbę mieszkań na wynajem, częściowo komunalnych a częściowo poprzez podmioty prywatne - w ramach programu "Mieszkanie +". To skłoni młodych do pozostania, zadziała jak magnes przyciągając absolwentów i w ten sposób zapewni rozwój. Nie - picie piwa na bulwarach i skakanie do wody... Co Pan na to jako kandydat na Prezydenta?
Piwo to ja sobie wypiję i bez pisu !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty