Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Prawie 180 etatów czeka na nauczycieli, którzy chcieliby podjąć pracę w zachodniopomorskich szkołach. Tylko w samym Szczecinie jest ich ponad 60.
Takie dane przekazało w piątek Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wynika z nich, że w naszym regionie brakuje głównie nauczycieli wychowania przedszkolnego, matematyki i języków obcych.

- To zjawisko nie było widoczne, dopóki w kuratorium nie było bazy o wolnych stanowiskach pracy. Nie wiedzieliśmy, jak tak naprawdę wygląda sytuacja z zatrudnieniem nauczycieli. Na dobrą sprawę wiedział to tylko dyrektor danej szkoły i może lokalny samorząd. Ta baza pokazuje teraz, że w szkołach na terenie województwa zachodniopomorskiego są miejsca pracy dla nauczycieli - mówi zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak.

Baza istnieje w kuratorium oświaty od roku. Jest na bieżąco aktualizowana. Oprócz Szczecina, nauczyciele najbardziej poszukiwani są między innymi w Koszalinie, Świnoujściu, Stargardzie, Nowogardzie i w Policach.
- To zjawisko nie było widoczne, dopóki w kuratorium nie było bazy o wolnych stanowiskach pracy. Nie wiedzieliśmy, jak tak naprawdę wygląda sytuacja z zatrudnieniem nauczycieli. Na dobrą sprawę wiedział to tylko dyrektor danej szkoły i może lokalny samorz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty