Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Operatorzy numeru alarmowego 112 dostaną obiecane podwyżki - taką informację przekazał w Szczecinie Krzysztof Kozłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 wręczył operatorom ze szczecińskiego CPR-u wyróżnienia za ich pracę. Zapowiedział także, że ich wynagrodzenia wreszcie wzrosną.

- Udało się w 2019 roku zabezpieczyć odpowiednie środki budżetowe na podwyższenie wynagrodzeń dla pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, również tutaj na zachodniopomorskiej ziemi. W marcu razem z marcową pensją zostaną te podwyżki państwu przekazane z wyrównaniem od 1 stycznia - powiedział Krzysztof Kozłowski.

Ta praca jest bardzo odpowiedzialna i powinna być odpowiednio wynagradzana, jak zapewniał pan Marcin, operator 112 od czterech lat.

- Nie czarujmy się, ta służba i praca są odpowiedzialne, a niestety nie przekłada się to na kwestie finansowe. Obietnice są, jest ta sprawa wstępnie, w ramach porozumienia, dogadana. Zobaczymy jak to wyjdzie - powiedział pan Marcin.

Teraz operatorzy zarabiają około 2,5 tysiąca złotych brutto. Mogą liczyć na podwyżki wysokości kilkuset złotych.

W szczecińskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego pracuje obecnie około 40 operatorów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty