Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Pracownicy sklepów Biedronka rozpoczęli referendum strajkowe. Domagają się zwiększenia zatrudnienia w placówkach handlowych i odciążenia obecnie zatrudnionych.
- Chcą także zapewnienia ochrony sklepom w godzinach wieczornych - mówi Mieczysław Jurek, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego. - Trzeba przeprowadzić referendum, w którym musi uczestniczyć ponad połowa zatrudnionych i ewentualnie wynik tego referendum upoważnia stronę związkową do podejmowania decyzji.

Wśród postulatów nie ma wniosku o podwyżki płac. - To inicjatywa Sekretariatu Handlu, który poprosił nas jako Zarząd Regionu, żeby przeprowadzić referenda w Biedronkach. U nas jest mierne zainteresowanie tematem, bo niewielka liczba osób przychodzi do regionu, żeby zagłosować. Dlatego w najbliższym czasie odbędziemy spotkanie z Sekretariatem, co mamy dalej z tym robić.

Referendum strajkowe w sklepach Biedronka potrwa do końca kwietnia.
- Chcą także zapewnienia ochrony sklepom w godzinach wieczornych - mówi Mieczysław Jurek, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego.
Wśród postulatów nie ma wniosku o podwyżki płac.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty