Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

"Tylko świnie pilnują na egzaminie" - taki baner miał pojawić się w Szkole Podstawowej numer 47 w Szczecinie - podaje portal "Do Rzeczy". źródło: Twitter@AmeliaLewand8
"Tylko świnie pilnują na egzaminie" - taki baner miał pojawić się w Szkole Podstawowej numer 47 w Szczecinie - podaje portal "Do Rzeczy". źródło: Twitter@AmeliaLewand8
"Tylko świnie pilnują na egzaminie" - taki baner miał pojawić się w Szkole Podstawowej numer 47 w Szczecinie - podaje portal "Do Rzeczy". To o nauczycielach, którzy zasiedli w komisjach egzaminacyjnych w trakcie egzaminów ósmoklasisty, które rozpoczęły się w poniedziałek.
Szkoła nie chce komentować sprawy. Nauczyciele tłumaczą, że "nie ma o czym rozmawiać" oraz, że "ktoś chce oczernić szkołę", a samego baneru w placówce nie ma.

Głos zabrał Prezes Zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Adam Zygmunt. Jego zdaniem "strajk wymyka się spod władzy związku".

- Byłem przekonany, że rozsądne ministerstwo, rozsądny rząd nie dopuści do tego, tylko postara się przedstawić takie postulaty i tak pokierować tym strajkiem, tak mediować, że będzie to droga mediacji, może wydłużona, ale strajk może być zawieszony. W obecnej sytuacji ten strajk jakby wymyka się spod władzy związku ponieważ zdaje sobie sprawę, że w województwie zachodniopomorskim, w okręgu już nie tylko związkowcy strajkują, a może niektórzy nie strajkują... Ale do tego strajku przyłączyła się olbrzymia rzesza pracowników niezrzeszonych w związku i oni stają się bardzo radykalni w swoich żądaniach - ocenił Adam Zygmunt.

W Szkole Podstawowej numer 47 egzamin klas ósmych z języka polskiego odbył się bez zakłóceń.

Podobne w treści hasła pojawiały się na murach w trakcie niemieckiej okupacji. Wówczas slogan "Tylko świnie siedzą w kinie" pojawiał się na murach przed kinami. Wizyty na projekcjach filmowych były uznawane za akt kolaboracji z okupantem.

Tymczasem w Szczecinku odbył się manifest maturzystów, którzy domagają się, aby ich egzaminy maturalne odbyły się bez zakłóceń - o tym poinformował lokalny portal iszczecinek.pl.

Wśród banerów, które prezentowali uczniowie dominowały takie z hasłami: "Murem za nauczycielami, ale co z naszymi maturami?" albo "Nauczyciele uczniom, uczniowie nauczycielom". Uczniowie z transparentami weszli do szkoły, gdzie doszło do wymiany zdań ze strajkującymi nauczycielami.
- Byłem przekonany, że rozsądne ministerstwo, rozsądny rząd nie dopuści do tego, tylko postara się przedstawić takie postulaty i tak pokierować tym strajkiem, tak mediować, że będzie to droga mediacji, może wydłużona, ale strajk może być zawieszony. W obe

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty