Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Można było posłuchać muzyki, potańczyć, a także porozmawiać i czegoś się dowiedzieć. Na szczecińskich Jasnych Błoniach odbyły się obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem "Żyj aktywnie".
Radą służyli pracownicy m.in. Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Miejskiego Ośrodka Pomocy w Rodzinie. Była też policja i Klub Sportowy Inwalidów "START" Szczecin. Podczas spotkania chętni mogli pograć w bocce, czyli grę podobną do petanki.

- Najważniejsza rzecz to wyjść z domu. Udało mi się trafić na Igrzyska Olimpijskie. Pierwszy krok to się przełamać - opowiadał Arkadiusz Skrzypiński, Klub Sportowy Inwalidów "START" Szczecin.

- Osoby niepełnosprawne nadal chcą pracować, są oczywiście też takie osoby, które obawiają się utraty świadczeń - mówiła Inga Mikee, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.

Zgodnie z szacunkami, w Polsce żyje nawet 7 milionów osób niepełnosprawnych, przy czym niecałe 30 procent z nich jest aktywnych zawodowo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty