Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma nowe Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego. To tam docierają, w pierwszej kolejności, zgłoszenia o niebezpiecznych sytuacjach na wodzie z całego regionu.
W piątek, nowy budynek oddano do użytku na terenie bazy WOPR-u przy ulicy Heyki. Znajduje się tam kilkanaście różnych monitorów i radiostacji. Jak tłumaczy prezes WOPR-u Jacek Kleczaj, znacznie ułatwi to pracę ratowników.

- Tamten monitor służy również do obsługi portalu ratunkowego, jeśli ktoś sobie aplikację "Ratunek" zainstaluje i będzie jej używał, to na tamtym monitorze wyświetli się nam wszystko, łącznie z stanem wyładowania baterii osoby dzwoniącej - powiedział Kleczaj.

Przy okazji piątkowej uroczystości, zaprzysiężono też nowych, młodych ratowników.

- Długo na to czekałam, jest to bardzo ważny moment. Cztery lata temu na jednych zajęciach z pływania, nasz trener zrobił nam wstęp do ratownictwa wodnego, pokazał nam jak pracują ratownicy i proste rzeczy, które robią. Tak mi się to spodobało, że postanowiłam zostać ratownikiem - opowiadała jedna z młodych ratowniczek.

Obiekt powstał dzięki sponsorom. Jego wartość bez robocizny i sprzętu to około 150 tysięcy złotych.
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty