Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Radio Szczecin
W Netto Arena odbył się Mecz Gwiazd Siatkarze dla Hospicjum. To dziesiąta jubileuszowa edycja imprezy na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
W turnieju biorą udział gwiazdy polskiej reprezentacji siatkówki a także byli zawodnicy Pogoni Szczecin.

- Takie imprezy jak Mecz Gwiazd pozwalają na to, żebyśmy mogli podejmować różne dodatkowe wyzwania w postaci zakupu specjalistycznego sprzętu, na który czasami brakuje nam środków, a z drugiej strony możemy mówić, że hospicjum to też życie - mówi Kinga Krzywicka, prezes Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. - Na sali znajdują się nasi podopieczni i mają możliwość spotkania się z gwiazdami i zobaczenia siatkówki, której w ostatnim czasie w Szczecinie trudno uświadczyć.

- To inauguracja naszej całorocznej akcji pod tytułem "Siatkarze dla Hospicjum" - dodaje Krzysztof Ebert. - Organizujemy 4-5 imprez rocznie, a to jest kulminacja, czyli wielki Mecz Gwiazd Siatkarze dla Hospicjum.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup samochodu do przewozu podopiecznych hospicjum a także na sprzęt ratujący życie małych podopiecznych.
Relacja Tomasza Duklanowskiego.
Mecz Gwiazd Siatkarze dla Hospicjum. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Mecz Gwiazd Siatkarze dla Hospicjum. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty