Polscy siatkarze wygrali z Niemcami 3:0 w rozegranym w Gliwicach meczu towarzyskim. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archwium]
Polscy siatkarze wygrali z Niemcami 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) w rozegranym w Gliwicach meczu towarzyskim.
Ze stylu wygranej zadowolony jest libero Biało-Czerwonych Damian Wojtaszek. - Graliśmy bardzo dobrze blokiem. Trener dokonał kilku zmian, bo każdy chciał dostać swoją szansę - powiedział Wojtaszek.

Ze względu na decyzję trenerów - Vitala Heynena i Andrei Gianiego - o rozegraniu minimum czterech setów, po zakończeniu spotkania rozpoczęła się dodatkowa partia. W niej Polacy przegrali 28:30. Atakujący Dawid Konarski przyznaje, że porażka w dodatkowym secie ostudziła głowy po nadspodziewanie łatwych zwycięstwach w trzech setach.

- Cieszymy się, że mogliśmy zagrać. Jesteśmy po paru treningach. W niedzielę kolejna gwardia wjeżdża na parkiet w zamkniętym sparingu - powiedział Konarski.

Mecz w Gliwicach był ostatnim, otwartym dla publiczności sprawdzianem przed rozpoczynającym się w piątek pierwszym turniejem siatkarskiej Ligi Narodów. Rywalami Polaków w katowickim Spodku będą Amerykanie, Brazylijczycy i Australijczycy.
Ze stylu wygranej zadowolony jest libero Biało-Czerwonych Damian Wojtaszek.
Atakujący Dawid Konarski przyznaje, że porażka w dodatkowym secie ostudziła głowy po nadspodziewanie łatwych zwycięstwach w trzech setach.