Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Dzieła twórców z różnych stron świata można oglądać w rejonie szczecińskiej mariny na Łasztowni. W ramach IV Międzynarodowego Przeglądu Plakatu Autorskiego Roller Poster na barierkach zawisły tam, wybrane przez jury, 72 tego typu afisze.
Stworzyli je artyści m.in. z USA, Indonezji, Chin, Serbii, Włoch czy Białorusi. Każdy wyraża coś innego - mówi dr Justyna Machnicka z Akademii Sztuki w Szczecinie, grafik oraz pomysłodawczyni wystawy.

- Zapraszamy do oglądania Roller Poster, pokazuje on fenomen plakatu autorskiego lub tak zwanych edycji własnych. Są to projekty tworzone przez artystów bez deadlinów. Projektanci w ten sposób okazują nam swój światopogląd - powiedziała Machnicka.

Wśród prezentujących swoje plakaty są też osoby związane ze Szczecinem w tym m.in. Piotr Depta-Kleśta i Aleksandra Zaborska. - To mocna ekipa artystów z całego świata, którzy poprzez plakat mają nam coś do powiedzenia - powiedziała Machnicka.

W ramach rozpoczynających się Dni Morza w piątek o godzinie 19:00 na Nabrzeżu Starówka odbędzie się spotkanie przy plakatach z ich twórcami. Będą tam wisieć przynajmniej do połowy lipca.

Oprócz tego w piątek o godzinie 17:00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza będzie można zobaczyć prezentację multimedialną, składającą się z prac międzynarodowego jury przeglądu. Tego samego dnia zawisną one w wersji drukowanej w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty