Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Z australijskiego Sydney jedzie do Szczecina rowerem. Ale będąc w Wietnamie zrobił sobie przerwę i odwiedził nasze miasto.
W piątek na Łasztowni podczas "Pleneru literackiego" Daniel Kocuj opowiadał o swojej książce, którą napisał w trasie. Podróżnik to mieszkaniec naszego miasta, autor bloga bike2be.

- Strasznie stęskniłem się za rodziną, więc musiałem na chwilę przyjechać. A że jest "Plener literacki", to jestem tutaj by porozmawiać o swojej książce. Jest o mojej rowerowej podróży. Jest w niej dużo niespodzianek, nie jest to typowy reportaż, to bardziej powieść. Wisiała taka wielka mapa na ścianie, patrzę Sydney, patrzę Szczecin i pomyślałem, że przejadę trasę rowerem. Książka będzie już wkrótce, pracuję nad tym. Zapamiętajcie: bike2be z Sydney do Szczecina rowerem - mówił Daniel Kocuj.

- Ta podróż jest bardzo fajna. Ja bym sobie nie poradził. - Teraz tak słucham, było mu trudno. Pojechał z Sydney. To dla mnie bardzo wielka odwaga i go podziwiam - mówili uczestnicy "pleneru literackiego".

Podróżnik wyruszył 4,5 roku temu. Na razie nie wie, jak długo zajmie mu dokończenie trasy.
Relacja Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty