Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tysiące szczecinian i gości obejrzały minionej nocy spektakularny pokaz sztucznych ogni. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Tysiące szczecinian i gości obejrzały minionej nocy spektakularny pokaz sztucznych ogni. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Tysiące szczecinian i gości obejrzały minionej nocy spektakularny pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki stanowiły ukoronowanie dnia; wcześniej można było zwiedzać zacumowane żaglowce, wziąć udział w dwugodzinnym rejsie po Odrze czy podziwiać panoramę Szczecina z największego w Polsce diabelskiego młyna. Na Wałach Chrobrego i na Łasztowni trwają Dni Morza.
Również w niedzielę atrakcji nie zabraknie; na chętnych - dorosłych i dzieci - czeka np. Strefa Dziecięca i Strefa Sportu, gdzie warto spróbować swoich sił pokonując gigantyczny, dmuchany tor przeszkód. Można będzie pożeglować: rejsy oldtimerami startują już o godz. 11.

Nie brakuje kulinariów: raczyć się można daniami z grilla, przysmakami kuchni orientalnej, meksykańskim burrito czy klasyczną zapiekanką.

W niedzielę tradycyjnie zostanie uczczona pamięć ludzi morza. O godz. 12 w szczecińskiej katedrze zostanie odprawiona msza święta w ich intencji. Również w niedzielę o godz. 14 na pokładzie żaglowca "Generał Zaruski" odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne.

Stoiska handlowe i gastronomiczne czynne będą do godz. 21.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty