Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pokazy walk wojów przyciągają tłumy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pokazy walk wojów przyciągają tłumy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Historyczna osada, obozowisko wojowników, a do tego wiele innych atrakcji. Niedziela to drugi dzień obchodów Nocy Kupały na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyli letniego przesilenia.
Można tam m.in. przyjrzeć się dawnym rzemiosłom, posłuchać muzyki oraz wziąć udział w konkursach. Tym, co szczególnie przyciąga publiczność są walki wojów. Te były w sobotę, ale będą też i w niedzielę.

- Bardzo fajna sprawa, mały jest zadowolony. Ma na imię Bronisław, więc będzie bronił naszej sławy - mówi tata młodego uczestnika zabawy.

- Pokazy walk wojów przyciągają tłumy - przyznaje Igor Górewicz, Wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa i konsultant ds. programowych wydarzenia. - Śmieje się, reaguje. To też sprawia nam przyjemność i działa tak wzajemnie.

Impreza rozpocznie się w południe od spektaklu dla dzieci w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Jego tytuł to "Całkiem niedawno, czyli mroki średniowiecza". Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert zespołu Spielleute Eygenart. Początek o godzinie 16:15.
Niedziela to drugi dzień obchodów Nocy Kupały na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyli letniego przesilenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty