Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie na kąpielisku Głębokie rozpoczął swoją akcję informacyjną dotyczącą zmian w programie "Rodzina 500 Plus". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie na kąpielisku Głębokie rozpoczął swoją akcję informacyjną dotyczącą zmian w programie "Rodzina 500 Plus". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Co zmieni się w rządowym programie "Rodzina 500 Plus" od lipca, gdzie złożyć wnioski o to świadczenie czy komu ono przysługuje? O to wszystko mogli zapytać mieszkańcy na szczecińskich kąpieliskach.
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie właśnie tam rozpoczął swoją akcję informacyjną dotyczącą zmian w programie. Na pytania mieszkańców odpowiadali pracownicy urzędu, rozdawali także ulotki ze wszystkimi informacjami. W poniedziałek odwiedzili kąpielisko Głębokie.

- Wydaje mi się, że to bardzo dobrze, że jest od pierwszego dziecka. Również dla większych rodzin. Jak będzie na pierwsze dziecko, będzie super, ale też żeby kontrolować wszystkie rodziny, jak wydają pieniążki - oceniają szczecinianie.

- Mieszkańcy bardzo pozytywnie reagują na naszą akcję informacyjną - tłumaczy Jarosław Leszkiewicz, pracownik Biura Wojewody Zachodniopomorskiego. - Dotyczy to wszystkich osób, które posiadają dzieci i nie otrzymywały do tej pory świadczenia na pierwsze dziecko.

We wtorek akcja przenosi się nad morze. Pracownicy odwiedzą Świnoujście, natomiast w środę Międzyzdroje a w czwartek Kołobrzeg.

Od 1 lipca program obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Wnioski w programie można składać również w wersji cyfrowej.
Na pytania mieszkańców odpowiadali pracownicy urzędu, rozdawali także ulotki ze wszystkimi informacjami. W poniedziałek odwiedzili kąpielisko Głębokie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty