Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wakacje Kresowe potrwają do 6 lipca. Bierze w nich udział blisko 40 dzieci z Wileńszczyzny. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wakacje Kresowe potrwają do 6 lipca. Bierze w nich udział blisko 40 dzieci z Wileńszczyzny. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Część z nich widziała po raz pierwszy morze. Polskie dzieci z Litwy, które wypoczywają w Zachodniopomorskiem w ramach akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach", odwiedziły Międzyzdroje i tamtejszą plażę.
Jak mówią, była to nie lada frajda. - Nad morzem byłam w Polsce pierwszy raz. Najbardziej spodobało mi się nad morzem. Woda była zimna, ale potem gdy wyszło słoneczko, było ciepło - mówią dzieci.

Wilma Oleszkiewicz z Ejszyszek, która opiekuje się dziećmi potwierdza, że Bałtyk jest dla uczestników wakacji jedną z największych atrakcji. - Większość dzieci jeszcze nigdy nie była nad morzem. Niektóre czekały tego morza. Miesiąc czasu czekały - przyznała Wilma Oleszkiewicz.

Oprócz wizyty nad morzem, dzieci pływały też kajakami w Siadle Dolnym w gminie Kołbaskowo. W środę odwiedzą Świnoujście, w tym Fort Gerharda i latarnię morską.

Wakacje Kresowe potrwają do 6 lipca. Bierze w nich udział blisko 40 dzieci z Wileńszczyzny. Organizatorem wypoczynku jest Fundacja Polskich Wartości.
Jak mówią, była to nie lada frajda.
Wilma Oleszkiewicz z Ejszyszek, która opiekuje się dziećmi potwierdza, że Bałtyk jest dla uczestników wakacji jedną z największych atrakcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty