Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Od piątku na czterech szczecińskich skrzyżowaniach pojawiły się "yellow boxy". To żółte pasy tworzące kratę, na które nie można wjeżdżać, jeśli nie ma się możliwości opuszczenia skrzyżowania.
Żółte kratki drogowcy wykleili w nocy na czterech skrzyżowaniach: u zbiegu ulic Europejska - Dworska, Matejki - Bazarowa, Wierzbowa - Reczańska i placu Kościuszki.

"Yellow boxy" mają pomóc w udrożnieniu ruchu na skrzyżowaniach. To nowy sposób na zdyscyplinowanie kierowców mówi Marcin Charęza, kierownik Referatu ds. Organizacji Ruchu Urzędu Miasta w Szczecinie

- To oznakowanie ma bardziej przypomnieć kierującym o braku możliwości zatrzymania się w tym miejscu, gdyż przepis mówiący, że nie wolno zatrzymać się na skrzyżowaniu w prawie o ruchu drogowym jest od wielu, wielu lat. Niestety, niektórzy kierujący nie pamiętają tego przepisu - mówi Charęza.

Pan Marcin, taksówkarz z 10-letnim stażem, który jeszcze w nocy przetestował nowe rozwiązanie uważa, że jest ono nieczytelne.

- Zwykła tablica z napisem: "Kierowco, nie blokuj skrzyżowania", linia przerywana, linia zatrzymania byłaby bardziej skuteczna i na pewno tańsza. Żółte pole kratkowe nie wiadomo czy to jest gra w klasy, czy kółko i krzyżyk. Zwraca uwagę, ale nic nie mówi - opowiada pan Marcin.

Wyklejenie "yellow boxów" na szczecińskich skrzyżowaniach kosztowało 5 tysięcy złotych. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, być może pojawi się na kolejnych ulicach.
To nowy sposób na zdyscyplinowanie kierowców mówi Marcin Charęza, kierownik Referatu ds. Organizacji Ruchu Urzędu Miasta w Szczecinie.
Pan Marcin, taksówkarz z 10-letnim stażem, który jeszcze w nocy przetestował nowe rozwiązanie uważa, że jest ono nieczytelne.
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty