Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Około dziewięciu miesięcy dłużej niż planowano potrwa przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Spółka Eurovia uruchomiła już wprawdzie pętlę tramwajową, ale dalej - do al. Wojska Polskiego i powstającego tam ronda - dojechać nie można.
Na przeszkodzie stoi rozebrany wiadukt w pobliżu kąpieliska. Opóźnienie wynikło z konieczności przeprojektowania wspomnianego wiaduktu.

- Zaprojektowane powłoki, które mieliśmy tylko wyremontować, po wypiaskowaniu i skuciu okazało się, że pręty zbrojeniowe są na zewnątrz, nie ma nośności, filary są do przebudowania, należało przeprojektować całą konstrukcję - informuje dyrektor szczecińskiego oddziału Eurovii, Paweł Knap.

Na przeszkodzie w związku z przebudową wiaduktu stoi również wodociąg.

- Po lewej stronie wiaduktu przechodzi magistrala wodociągowa, którą musimy przełączyć, żeby dokończyć rondo, które nadal nie jest oddane mimo, że jest prawie w 100 proc. wykonane - dodaje Knap.

Wiadukt powinien być przejezdny w grudniu, ale cała przebudowa potrwa do końca maja przyszłego roku.
Relacja Marka Borowca
Wiadukt powinien być przejezdny w grudniu, ale cała przebudowa potrwa do końca maja przyszłego roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wiadukt powinien być przejezdny w grudniu, ale cała przebudowa potrwa do końca maja przyszłego roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty