Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
W poniedziałek została podpisana umowa na modernizację Bazy Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Jak powiedział podczas uroczystości minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, jest ostatnią umową, podpisaną w ramach inwestycji pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 metra.

- Bez należytej kontroli, a przede wszystkim oznakowania tego toru, nie będzie można pływać. W związku z tym, że ruch statków wzrośnie, dlatego w ramach przetargu 12,5 metra ujęta była również modernizacja tej bazy, aby zabezpieczyć ją pod kątem sprzętowym, ale również logistycznym - wyjaśnia Gróbarczyk.

Wojciech Zdanowicz - dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie poinformował, że inwestycja będzie kosztowała 52,5 miliona złotych.

- W ramach tej inwestycji zostanie zbudowanych w sumie siedem budynków. Zarówno biurowych, administracyjnych, jak i magazynowo-sprzętowych dla bazy oznakowania. Zostanie również wykonany gruntowny remont basenu południowego. Chodzi po prostu o to, żeby uprościć i dostosować do XXI wieku obsługę tych wszystkich narzędzi, które tutaj mamy i wydziałów, które tutaj stacjonują - mówi Zdanowicz.

Wykonawcą modernizacji Bazy Oznakowania Nawigacyjnego będzie szczecińska spółka Calbud. Cała inwestycja „Modernizacja toru wodnego Szczecin Świnoujście do głębokości 12,5 metra" zostanie ukończona w 2022 roku. Jej koszt to 1,3 mld zł.
Jak powiedział podczas uroczystości Marek Gróbarczyk - minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, jest ostatnią umową podpisaną w ramach inwestycji pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 metra.
Wojciech Zdanowicz - dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie poinformował, że inwestycja będzie kosztowała 52,5 miliona złotych.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty