Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W środę w Kolonii rozpoczęły się największe w Europie i jedne z największych na świecie targi gier komputerowych Gamescom 2019. Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
W środę w Kolonii rozpoczęły się największe w Europie i jedne z największych na świecie targi gier komputerowych Gamescom 2019. Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Rekordowa liczba gier z Polski i wielkie hale, w których swoje produkcje pokazują producenci z całego świata - w środę w Kolonii rozpoczęły się największe w Europie i jedne z największych na świecie targi gier komputerowych Gamescom 2019.
Nasze studia przywiozły do Niemiec w sumie 66 tytułów - od hitowego "Cyberpunk 2077"
po mniejsze, niezależne gry. W Kolonii jest też ekipa "Giermaszu" Radia Szczecin, naszej audycji o grach.

Setki tysięcy odwiedzających i testujących na stanowiskach największych producentów, ich najnowsze i nadchodzące premiery. - Wśród nich polskie gry m.in. zapowiadający się na wielki światowy hit "Dying Light 2" - opowiada Tymon Smektała, producent gry z firmy Techland. - Bardzo chcieliśmy pokazać nie wszystko, ale bardzo dużo z tego, co ta gra ma dobrego.

W grach można też mówić o historii np. o Powstaniu Warszawskim jak w grze "Warsaw". - Promocję gry zaczęliśmy od Stanów Zjednoczonych. Ogłosiliśmy grę przez GameSpot, czyli największy serwis o grach - mówi Krzysztof Bagiński, producent gry "Warsaw". - W ciągu 72 godzin było ponad 300 nagłówków, od Australii po Wietnam, piszących o Powstaniu Warszawskim przez grę.

Targi Gamescom potrwają do soboty.
W Kolonii jest też ekipa Giermaszu Radia Szczecin, naszej audycji o grach. Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty