Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Aleksandra Zamachowska z AZS AWF Kraków zwyciężyła w I Pucharze Polski w Szpadzie.
Drużynowa złota medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w finale turnieju pokonała Barbarę Rutz z AZS Wratislavia Wrocław. Zawody odbyły się w hali przy ulicy Narutowicza w Szczecinie. W gronie blisko 100 szpadzistek, 17 miejsce zajęła zawodniczka Kusego Szczecin Ewelina Sabalska.

- Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku. Miałam okazję zawalczyć z bardzo dobrymi zawodniczkami, co mnie motywuje do dalszej pracy. Również ten sukces jest bardzo satysfakcjonujący, ponieważ jestem kadetką, czyli dwie kategorie niżej. A to są zawody rangi seniorskiej, więc z wyniku jestem bardzo zadowolona - mówi Sabalska.

W niedzielę drugi dzień zawodów. Do rywalizacji przystąpi prawie stu szpadzistów z Polski, Meksyku i Wenezueli. Początek niedzielnych zmagań o godzinie 11.00 w hali przy ulicy Narutowicza w Szczecinie.
W gronie blisko 100 szpadzistek, 17 miejsce zajęła zawodniczka Kusego Szczecin Ewelina Sabalska.