Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nowe wozy strażackie i pieniądze na dofinansowanie działalności Ochotniczych Straży Pożarnych. W sumie kilkanaście milionów złotych przekazali w środę przedstawiciele rządu jednostkom OSP z naszego regionu.
Zakup 17. średnich wozów strażackich to koszt prawie 13 milionów złotych, z czego ponad 4 wyłożył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wojciech Pawelec, prezes OSP w Kolinie w powiecie stargardzkim mówi, że już mają zamówiony nowoczesny samochód za ponad 800 tysięcy złotych, na jego zakup złożyły się instytucje rządowe i samorząd.

- Do tej pory jeździliśmy samochodami, które miały po 40 lat. Nowy wóz to niesamowite na pewno przeżycie, sprzęt, który w nim jest jest nowoczesny - opowiada Pawelec.

Z Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych do regionu trafiło ponad 2 miliony złotych, które strażacy ochotnicy mogą wykorzystać, między innymi na promocję służby i bezpieczeństwa.

Wojewoda Tomasz Hinc podkreśla rolę OSP w funkcjonowaniu lokalnych społeczności.

- Nasi rodacy czują się bezpieczniej wiedząc, że poza Państwową Strażą Pożarną jest cały system ludzi, którzy chcą i niosą pomoc. Państwo często są pierwsi na wydarzeniach, które są tragiczne, udzielacie pomocy - mówił wojewoda Tomasz Hinc.

W sumie, w tym roku, w całym kraju w ramach programu do Ochotniczych Straży Pożarnych trafiły ponad 82 miliony złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty