Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne - na to wskazują sondażowe wyniki. Partia rządząca zdobyła 43,6 procent głosów. Sukces świętowano w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie.
W sztabie Prawa i Sprawiedliwości po opublikowaniu sondażowych wyników rozległ się stadionowy okrzyk zwycięstwa. Teraz są brawa i uśmiechy na twarzach polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, bo ten wynik jest lepszy od tego sprzed 4 lat - wówczas to było 37 proc., teraz jest ponad 43 proc.

Przy tej radości jest też lekka nuta niepewności: czy ten wynik się utrzyma oraz czy ten wynik daje sejmową większość, czyli minimum 231 mandatów.

Teraz wydaje się, że tak jest: że jest nawet 239 mandatów dla PiS. Jak wszyscy jednak tu podkreślają: aby ostatecznie podnieść ręce w geście zwycięstwa - trzeba poczekać do rana.

- To jest ocena naszej pracy i tego, co zrobiliśmy. Jeśli się te wyniki potwierdzą, to wygraliśmy również na Pomorzu Zachodnim. I to jest najważniejsze - cieszył się minister Marek Gróbarczyk.

- Wygraliśmy - jak mówił premier Morawiecki i prezes Kaczyński - "z workiem kamieni na plecach", z drogą pod górę, drogą niesłychanie krętą... Nasze biuro ostatnio znowu zostało zaatakowane, ale my będziemy robić swoje tak, jak robiliśmy to przez minione cztery lata. Tak jak przekształciliśmy Pomorze Zachodnie w największy plac budowy, tak nadal będziemy to robić, będziemy trzymać tę linię, będziemy trzymać poziom inwestycji, bo kochamy Polskę, bo kochamy Pomorze Zachodnie - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Dobrzyński.

Jeśli ten wynik się utrzyma, to fantastyczny mandat społeczny dla rządzących - mówiła kandydatka PiS do Senatu w okręgu Szczecin-Police, Małgorzata Jacyna-Witt.

- Po pierwsze: wychodzi na to, że wygraliśmy w Polsce. Po drugie: jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wygraliśmy również w woj. zachodniopomorskim. Po trzecie: będziemy mieć fantastycznych posłów. Po czwarte: będziemy rządzili w Polsce, co jest dla nas szalenie istotnie, bo będziemy realizować te wszystkie programy, które rozpoczęliśmy. Bo Polska rozwija się fantastycznie społecznie i cudownie gospodarczo - oceniła Małgorzata Jacyna-Witt.

Wyborcom podczas wieczoru wyborczego w szczecińskim sztabie dziękował też poseł PiS i kandydat tej partii do Sejmu, Rafał Mucha.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować mieszkańcom Pomorza Zachodniego za te tysiące rozmów, które przeprowadziliśmy o Polsce jako o całości, o Pomorzu Zachodnim, o poszczególnych gminach, poszczególnych gminach i miejscowościach. O problemach w małych wioskach, na ulicach w mieście... Za to chciałbym podziękować: za atmosferę, spokój, za to, jak nas przyjmowano - powiedział Rafał Mucha.

Jeśli wyniki sondażowe się potwierdzą i rzeczywiście Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość głosów w Zachodniopomorskiem, to będzie to pierwsze w historii zwycięstwo tej partii w naszym regionie.
Relacja Kamila Nieradki
Jeśli ten wynik się utrzyma, to fantastyczny mandat społeczny dla rządzących - mówiła kandydatka PiS do Senatu w okręgu Szczecin-Police, Małgorzata Jacyna-Witt.
Wyborcom podczas wieczoru wyborczego w szczecińskim sztabie dziękował też poseł PiS i kandydat tej partii do Sejmu, Rafał Mucha.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty