Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Punkt socjalny Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla osób potrzebujących. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Punkt socjalny Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla osób potrzebujących. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Można wziąć prysznic, osuszyć się i wypić gorącą herbatę oraz kawę - punkt socjalny Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla osób potrzebujących.
To z okazji obchodzonego w środę Światowego Dnia Walki z Głodem. Dziennie punkt socjalny odwiedza kilkadziesiąt osób. Często w swoim mieszkaniu nie mają łazienki, dlatego korzystają z pomocy PCK. Dla wszystkich gości we wtorek przygotowany został poczęstunek.

- Korzystają z kąpieli, potem mogą skorzystać z punktu socjalnego, gdzie są krzesła, miła atmosfera, jest radio, prasa..., Jak mamy środki - skorzystać z herbaty i kawy. A dziś jest wyjątkowy dla nich dzień, bo zostali zaskoczeni małym poczęstunkiem - zaznacza Joanna Łaskarzewska, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowy PCK w Szczecinie.

- Nie pracuję, mam drugą grupę renty. Nie wolno mi pracować - zaznaczył jeden z odwiedzających. - Kiedyś piłem, nadużywałem alkoholu, ale teraz już nie piję. Nie mogę pić, bo przecież w poniedziałki i środy opiekunki mnie kontrolują - dodał.

Dzień 16 października został ogłoszony Światowym Dniem Walki z Głodem przez Światową Organizację Zdrowia.

Punkt socjalny będzie otwarty w każdy poniedziałek i wtorek w godz. 7-14.30.
Relacja Bartłomieja Czetowicza

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty