Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
400 milionów złotych przekażą Polskie Linie Kolejowe na modernizację trasy między Stargardem a Choszcznem.
Środki te przeznaczone będą przede wszystkim na przebudowę istniejących peronów i stacji kolejowych. I tak zmodernizowane zostaną przystanki w miejscowościach Ziemomyśl, Dolice, Morzyca, Kolin, Strzebielewo i Witkowo. Perony na tych stacjach zyskają nowoczesne oświetlenie i przejrzysty system informacji pasażerskiej.

- Dodatkowo przystanki te dostosowane zostaną do pełnej obsługi osób niepełnosprawnych - mówi Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. - Bedą dostosowane do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na antypoślizgowej nawierzchni peronów zostaną ułożone ścieżki naprowadzające dla osób niedowidzących i niewidomych. W ramach przebudowy peronów zamontowane zostaną nowe wiaty, system informacji pasażerskiej, co zdecydowanie zwiększy komfort podróżnych.

W ramach już prowadzonych inwestycji na trasie między Stargardem, a Choszcznem wymieniona zostanie także sieć trakcyjna oraz ponad 60 kilometrów torów kolejowych. Dodatkowo drogowcy przebudują tu dziewięć przejazdów kolejowo-drogowych oraz 19 mostów i wiaduktów. Docelowo prędkość pociągów pasażerskich na tym odcinku wzrośnie do 160 kilometrów na godzinę.
- Dodatkowo przystanki te dostosowane zostaną do pełnej obsługi osób niepełnosprawnych - mówi Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.
Tak wygląda przystanek w Dolicach. Fot. poznan-szczecin.pl/dolice
Tak wygląda przystanek w Dolicach. Fot. poznan-szczecin.pl/dolice
Tak ma wyglądać przystanek w Dolicach. Fot. poznan-szczecin.pl/dolice
Tak ma wyglądać przystanek w Dolicach. Fot. poznan-szczecin.pl/dolice

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty