Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

13. Westival Architektury to spotkania architektów, urbanistów i artystów - ludzi zainteresowanych miastem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
13. Westival Architektury to spotkania architektów, urbanistów i artystów - ludzi zainteresowanych miastem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ruszył 13. Westival Architektury. Tym razem impreza odbywa się w kultowym szczecińskim kinie Kosmos, bo tegoroczny temat Westivalu to "KOSMOSPOLIS. Przyszłość miast".
- Stąd nie przypadkowy wybór miejsca - mówi Karol Nieradka, prezes szczecińskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. - Kosmos w tym roku, i to jesienią, obchodzi swoje 60. urodziny. Zamierzamy zrobić mu porządną imprezę. Będzie tort, balony. To piękny obiekt i mam wrażenie, że powrót do lat 60. tej stylistyki we wzornictwie, architekturze, jest w tej chwili bardzo mocno na czasie.

We wtorek wieczorem została też otwarta wystawa w budynku sąsiadującym od frontu z dawnym kinem Kosmos. - Wystawy, którą dzięki duńskiemu Instytutowi Kultury, sprowadziliśmy do Szczecina. To wystawa poświęcona nie tyle miastom przyszłości, choć tak się nazywa, co przyszłości miast - dodaje Nieradka.

13. Westival Architektury to spotkania architektów, urbanistów i artystów - ludzi zainteresowanych miastem. Impreza potrwa dwa tygodnie. W sobotę zaplanowano 60. urodziny kina Kosmos. Szczegółowy program można znaleźć tu.
- Stąd nie przypadkowy wybór miejsca - mówi Karol Nieradka, prezes szczecińskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.
We wtorek wieczorem została też otwarta wystawa w budynku sąsiadującym od frontu z dawnym kinem Kosmos.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty