Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
W amerykańskiej Izbie Reprezentantów toczą się przesłuchania w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
Przewodnicząca izby niższej Kongresu Nancy Pelosi zaproponowała, żeby Donald Trump złożył na piśmie zeznania w sprawie domniemanego nacisku na ukraińskie władze. Prezydent właśnie odniósł się do tej propozycji.

Demokraci z Izby Reprezentantów miesiąc temu wszczęli proces odwołania prezydenta Donalda Trumpa. Uważają oni, że jako głowa państwa nie miał on prawa wpływać na władze Ukrainy aby rozpocząć dochodzenie wobec syna Joe Bodena. A wiele wskazuje na to, że to właśnie Joe Biden będzie przeciwnikiem Donalda Trumpa w walce o reelekcje.

Do takiego nacisku miało dojść w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy. O całej sprawie poinformował anonimowy pracownik Białego Domu.

W niedzielnym wywiadzie dla telewizji CBS przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że prezydent może stawić się przed komisją i wyjawić całą prawdę, może tez swoje oficjalne zeznania wysłać na piśmie.

Do tej propozycji odniósł się Donald Trump. W swoim stylu na Twitterze napisał, że podoba mu się pomysł odpowiedzi na piśmie i go rozważy. Sprawę impeachmentu kolejny raz nazwał "polowaniem na czarownice". Dostało się także samej Nancy Pelosi. W tweecie nazwał ją szaloną, leniwą i nerwową, ale kolejny raz dodał, że poważnie rozważy jej propozycję.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty