Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
W Trzęsaczu Prezydent RP spotkał dawnych znajomych, w Brojcach zapewnił pomoc i prosił o wsparcie. Andrzej Duda wypełnił swoją deklarację sprzed pięciu lat - odwiedził każdy powiat w Polsce.
Zaczynał od Pomorza Zachodniego i w środę na naszym regionie w powiecie gryfickim zakończył objazd kraju.

Środowa wizyta w Trzęsaczu miała wymiar symboliczny. Dekadę temu do tej nadmorskiej miejscowości przyjechał prezydent Lech Kaczyński.

Na promenadzie przy ruinach kościoła Andrzeja Dudę tłum osób zebranych przywitał śpiewając sto lat. Później były uściski dłoni, zdjęcia i rozmowy. Prezydent spotkał znajomych z Łukęcina, gdzie przyjeżdżał na wczasy do akademickiego ośrodka AGH.

Prezydent otrzymał od mieszkańców m.in. kwiaty i np. figurkę repliki krzyża z Giewontu, który znajduje się w sąsiednim Pustkowie. Po wizycie w Trzęsaczu Andrzej Duda udał się do Brojc. Niewielkiej gminy, która zmaga się z finansowymi problemami i będzie starać o rządowy kredyt.

- Moja kancelaria wam pomoże - zadeklarował prezydent. - Myślę, że moi współpracownicy, którzy znają tą ziemię i są stąd pomogą mi w tym, żebyście państwo rzeczywiście otrzymali te pieniądze.

Poza tym Andrzej Duda mówił o dalszej potrzebie reformy państwa - w tym wymiaru sprawiedliwości.

- I że ja też będę uczestniczył w tej zmianie, dopóki będę mógł i proszę państwa o wsparcie - apelował prezydent Duda.

Podczas przemówienia Andrzej Duda podziękował też Polakom, że wzmacniają demokrację chodząc na wybory. Frekwencja w ostatnich wyborach parlamentarnych wyniosła ponad 61 procent.
Relacja Kamila Nieradki.
Andrzej Duda wypełnił swoją deklaracje sprzed 5 lat - odwiedził każdy powiat w Polsce. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Andrzej Duda wypełnił swoją deklaracje sprzed 5 lat - odwiedził każdy powiat w Polsce. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty