Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Halina Jasińska / Sowa Marketing
Fot. Halina Jasińska / Sowa Marketing
Każdy może wziąć udział w powstającym właśnie polsko-amerykańskim serialu "No second chances". Szczecinianin współpracujący z producentem wpadł na pomysł, by zorganizować konkurs: wystarczy wymyslić scenę i opublikować ją w sieci - autor najlepszej, sam ją zagra i to w wybranym mieście! Szpiegowsko-medycznym thrillerem interesuje się Netflix.
Główny bohater filmu to wybitny oraz ekscentryczny i mający problemy z alkoholem dr Tseng. On wraz z trojgiem innych lekarzy zostają porwani i rozwiązują kryminalne zagadki. Czyli to połączenie Dr House'a, Jamesa Bonda i filmu Cube. Zdjęcia do pilotażowego odcinka powstawały w Wielkopolsce. Teraz jest szansa, by sprowadzić filmową ekipę do innego ulubionego miasta. - mówi współpracujący z producentem Rafał Remont ze Szczecina, pomysłodawca konkursu.

- Dajemy szansę młodym ludziom na kreatywny udział, żeby dołączyli do naszej ekipy. Trochę z myślą o tym, żeby być może dać szansę na sprowadzenie dużej produkcji filmowej nie tylko do samego Szczecina, ale też do małych, okolicznych miasteczek. Ktoś, kto się zdecyduje na udział w konkursie, jeżeli wymyśli sobie scenę i umieści ją w swoim ukochanym miasteczku i okaże się, że ta scena wpisuje się w nasz pomysł serialu, to w tym miasteczku będziemy ją nagrywać. Osoba, która stworzy ten zwycięski skrypt będzie miała okazję w nim zagrać - zapowiada Rafał Remont.

W serialu jest też wątek lokalny. W obsadzie bowiem, znalazł się Paweł Sakowski z Choszczna. Ten sam, który wystąpił w 8. sezonie Gry o tron. Konkurs trwa do końca roku.

Autorem scenariusza i producentem jest Amerykanin Jason T. Madicus ale reżyseruje go Polak, Gabriel Rodak. Wśród odtwórców głównych ról są czeski aktor Daniel Mavrov, Otto Sinclair z Panamy, a także Ilona Janys.

Scena miałaby być kręcona na początku roku. Konkursowy tekst należy opublikować w social mediach (Facebook, Instagram, Twitter, blog) oraz oznakować hasztagami #nosecondchances #tyitwojemiastowfilmie.

Regulamin konkursu oraz zarys fabuły i krótką charakterystykę głównych postaci serialu znajdziecie tutaj.

Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty