Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

AM Wydział Mechaniczny Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
AM Wydział Mechaniczny Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie ma nową siedzibę. Od teraz będzie się mieścił przy ulicy Willowej, w budynku po dawnym Zespole Szkół Budowy Okrętów.
Obiekt gruntownie zmodernizowano. Rząd zadeklarował kolejne 15 milionów złotych na rozbudowę tego wydziału. W nowym obiekcie mieszczą się sale wykładowe i laboratoria - mówi Zbigniew Matuszak, dziekan Wydziału Mechanicznego.

- Przenosimy się z Wałów Chrobrego i ulicy Podgórnej - mówi Matuszak.

W uroczystości otwarcia nowego obiektu wziął udział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który zdeklarował przekazanie kolejnych pieniędzy na rozbudowę wydziału.

- Nie chcemy poprzestać tylko i wyłącznie na tym, co zostało wykonane. Program inwestycyjny jest zakrojony na znacznie szerszą skalę. To historyczny moment, kiedy Wydział Mechaniczny w końcu otrzymał swoje należne i zasłużone miejsce w Akademii Morskiej w Szczecinie - mówi minister.

Mechanicy okrętowi nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy - mówi prodziekan Marcin Szczepanek.

- Po ukończeniu studiów jest duża satysfakcja, ponieważ jest dosyć duży rynek. Nie pracują tylko ci, co nie chcą - mówi Szczepanek.

Uroczystość zakończyło wręczenie insygniów dziekanom dwóch nowych wydziałów Akademii Morskiej - Informatyki i Mechatroniki. Na Wydziale Mechanicznym uczy się pół tysiąca studentów.
Relacja Grzegorza Gibasa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty