Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ponad tysiąc pluszaków wręczyły szczecińskim policjantom dzieci z podstawówki oraz przedszkola numer 51. Funkcjonariusze będą przekazywać maskotki najmłodszym, podczas interwencji związanych z przemocą domową.
- Przekazałam trzy misie. Malutkie, ale to zawsze coś. - Bardzo fajne było uczucie, kiedy dawałam. My raczej nie mamy takich trudnych sytuacji. Ale inne dzieci mają, jak rodzice ich pobija czy mają jakiś wypadek samochodowy, to trzeba im coś dać. - Gdybym była dzieckiem w takiej potrzebie, to było by mi po prostu milo i by mnie to pocieszyło. - Poczułabym się, jakby ktoś o mnie pamiętał. - Przekazałam misie, różne samochody i maskotki. Trochę żal było oddawać, ale dzieci bardziej potrzebują - mówią uczniowie i przedszkolaki.

- Przekazywanie tych pluszaków podczas interwencji do dzieci, które dotknięte są przemocą domową, są w trudnej sytuacji życiowej, ale również poszkodowanych w wypadkach drogowych. To się sprawdza i daje nadzieję. Ten dzieciaczek przede wszystkim przestaje płakać, przytula się, uspakaja się - inspektor Piotr Makuch, komendant miejski policji w Szczecinie.

Tysiąc maskotek dzieci uzbierały w tydzień. Policjanci szacują, że przekażą je potrzebującym maluchom w niecały rok. Pluszaki pochodzą od dzieci z SP nr 51 przy Jodłowej oraz Oddziału Przedszkolnego przy SP 51 przy Mikołajczyka.
Relacja Anny Łukaszek
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty